جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

وضعیت مساجد کرمانشاه مطلوب نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت مساجد کرمانشاه مطلوب نیست

وضعیت مساجدکرمانشاه مطلوب نیست

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: تعداد ۶۰۰ تا۷۰۰ مسجد فعال در استان داریم که متاسفانه این مساجد وضعیت مناسبی ندارند.

حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بخشی از کارکرد در خصوص مساجد بر عهده اوقاف و بخشی بر عهده سازمان تبلیغات نهاده شده اما لیست و آمار هر دو نهاد در خصوص مساجد صحیح است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از وجود ۸۵۰ تا ۹۰۰ مسجد در استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۵۰ تا ۴۰۰ مسجد در منطقه اورامانات و اهل سنت است و مابقی در دیگر مناطق استان قرار دارند.

حجت الاسلام قبادی تعداد مساجد فعال استان کرمانشاه را ۶۰۰ تا ۷۰۰ مسجد بیان کرد و گفت: خیلی از مساجد در حد فندانسیون و اسکلت و در حال احداث‌ بوده و متاسفانه مساجد استان امروز وضعیت خوبی ندارند و این مسئله یا ناشی از بی‌توجهی مردم است و یا مسئولین و خیران به مساجد توجه جدی ندارند.

وی با بیان نارضایتی از پراکنش مساجد در شهرک‌های کرمانشاه، تصریح کرد: غالب شهرک‌های کرمانشاه مسجد ندارند در حالیکه هر شهرک و مجتمع آپارتمانی به اندازه یک روستا هستند و باید مسجد داشته باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: چند سال گذشته تعداد ۱۲۰ شهرک کرمانشاه در احصا شد که از این تعداد ۱۰۰ شهرک بدون مسجد بودند.

این مسئول افزود: باید از شهرداری و مسکن و شهرسازی سوال کرد که زمین مسجد برای شهرک‌ها کجاست، زمین مسجد برای شهرک‌ها را باید به سازمان تبلیغات بدهند تا خیر و منابع مالی برای احداث فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام قبادی بیان کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد از مساجد کرمانشاه اقامه نماز در ۳ وعده را دارند و در ۳۵ تا ۴۰ درصد مساجد نیز اقامه نماز صبح انجام می‌شود و لازم است تا توجه بیشتری به بحث اقامه نماز داشته باشیم.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: یکی از توصیه‌های جدی پخش اذان در سه وعده است و توصیه شده تا اذان توسط افراد خوش الحان و به صورت زنده پخش شود.