جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

وضع نامطلوب اقتصادی ازمصادیق«نفوذ» است - نمایش محتوای خبر

 

 

وضع نامطلوب اقتصادی ازمصادیق«نفوذ» است

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، وضعیت نامطلوب اقتصادی را از مصادیق«نفوذ» عنوان کرد و خواستار استفاده از تولیدات داخلی توسط مردم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علما امروز پنج شنبه در دیدار کارگران و کارفرمایان استان کرمانشاه به مناسبت دهه فجر که در محل بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد ضمن گرامیداشت دهه فجر از آن به عنوان دهه غلبه حق بر باطل یاد کرد و گفت: امروز وضع دنیا و کشور به گونه ای است که هر سال و هرهفته باید برنامه ای جدید تدبیر و مدیریت شود.

وی افزود: دهه فجر اگرچه به عنوان عید انقلاب گرامی داشته می شود، اما از آنجا که انقلاب اسلامی انقلابی مردمی بوده که در آن همه اقشار حرکت کردند و باید خود مردم نیز مشکلات را کالبد شکافی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: مشکلاتی نظیر مسائل بانکی، قاچاق و تولید بیش از دو سال است که مطرح است پس مسئولین امر باید این مشکلات را حل کنند.

وی افزود: وظیفه مدیران و کارمندان و سایر اقشار نیز تکرار این مسئله است، چرا مقام معظم رهبری بارها کلمه نفوذ را تکرار کرده اند و نسبت به آن هشدار داده اند چه اینکه وضعیت نامطلوب اقتصادی نیز از جمله مصادیق نفوذ است. آیت الله علما گفت: اصلاح طلبان و اصولگرایان همه اهل این کشور و تابع دین و رهبری هستند مهم تدبیر است.

وی افزود: ما کارهای بزرگی انجام داده ایم و اقدامات آمریکا شامل تحریم و زندانی کودک پنج ساله نشان از بزرگی ما دارد. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ادامه داد: به اذعان نخست وزیر آمریکا نفوذ ایران از خلیج فارس تا مدیترانه است و این حقیقت دارد، زیرا اگر ایران نبود سوریه و عراقی و یمنی نبود.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه ما چون قدرتمند هستیم پس باید برای اقتصادمان فکر کنیم گفت: ما می توانیم و این همان فرموده امام خمینی(ره) است و به این معناست که ما در همه امور می توانیم. وی افزود: مراجع تقلید، علما، تجار، کارخانه دارها همه فشار می آورند و مسئولین بانکی نیز باید بنشینند و فکر کنند شما نیز با روسای بانکی جلسه تشکیل داده و برنامه ریزی کنید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دهه فجر برای این است که دلسوزانه مشکلات انقلاب را شناسایی کنیم گفت: ما کشوری مقتدر هستیم پس نبابد لنگ انجام کارهای جزیی باشیم. وی افزود: جامعه کار نیز با بانک رابطه ای دو جانبه دارد پس باید بانک به مشکلات تولیدی نیز توجه کند.

آیت الله علما با تاکید بر بیانات امام راحل(ره) مبنی بر اینکه وی راخدمت گذار بخوانید افزود: این روحیه باید بین مسئولین نیز باشد.

آیت الله علما دولت را ۸۰ میلیون نفر دانست که باید همگی تدبیر و تفکر کنند و گفت:همان گونه که در بعد سیاسی و نظامی قدرتمند هستیم باید در بعد اقتصادی نیز قدرتمند باشیم و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی نیز بر همین مبنا است. وی تاکید کرد: ما باید متکی به خود باشیم که این امر موجبات پیشرفت ما را فراهم می کند و همه ما از تولیدات داخلی استفاده کنیم.