جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

وعده کاهش یک درصدی نرخ بیکاری تحقق می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

وعده کاهش یک درصدی نرخ بیکاری تحقق می یابد

وعده کاهش یک درصدی نرخ بیکاری تحقق مییابد

با اجرای پروژه های سفر رئیس جمهور 10 هزار شغل جدید طی 8 ماه آینده در کرمانشاه ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه؛ مهندس نیک کردار در نشست ماهانه پیگیری پروژه های سفر رئیس جمهور اظهار داشت: در مهندس نیک کردار،با اجرای پروژه های سفر رئیس جمهور 10 هزار شغل جدید ایجاد می شودسفر رئیس جمهور به کرمانشاه شاهد اختصاص 1000 میلیارد تومان به طرح ها و پروژه های مصوب بودیم. در ادامه نیز با پیگیری ها و رایزنی های گسترده مدیریت ارشد استان، 60 میلیارد تومان دیگر به این مجموعه اعتبارات اضافه شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه به تصویب اعتبارات مورد نیاز برای 50 پروژه در سفر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تخصیص اعتبارات این پروژه ها صددرصدی خواهد بود که این ویژگی کمک بسیار زیادی به تسریع در روند اجرای پروژه ها می کند.

این مدیر ارشد استان ادامه داد: پروژه های ملی در شرایط فعلی تخصیصی ندارند و در این میان تنها پروژه هایی که در سفرهای رئیس جمهور مصوب شده اند تخصیص اعتبار می یابند.

وی از جذب بخش قابل توجهی از 1000 میلیارد تومان اعتبار مصوب در سفر طی 8 ماه آینده خبر داد و گفت: مبلغ 650 میلیارد تومان از این اعتبارات طی سال مالی 95 تخصیص می یابد و مبلغ باقی مانده نیز در سال 96 تخصیص خواهد یافت.

مهندس نیک کردار عنوان کرد: روند تخصیص اعتبار توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به پروژه های مصوب سفر آغاز شده و به تفکیک پروژه ها به دستگاه های محتلف ابلاغ شده است.

این مدیر ارشد استان بیکاری را مهم ترین مهمترین دغدغه مدیریت ارشد استان عنوان کرد و گفت: رونق فعالیت های عمرانی در حوزه های مختلف کشاورزی، آب، راه سازی، صنعت و ... می تواند تحولی در وضعیت بیکاری کرمانشاه ایجاد کند و به این ترتیب طی ماه های آتی شاهد یک رونق اقتصادی در استان باشیم.

معاون استاندار اشتغال زایی را یکی از ویژگی های برجسته پروژه های عمرانی دانست و اظهار داشت: در پروژه های عمرانی به محض تخصیص اعتبار، شاهد رونق فعالیت های اجرایی توسط پیمانکاران و جذب و به کارگیری افراد جدید خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از اعتبارات در پروژه های عمرانی به پرداخت دستمزدها اختصاص می یابد؛ عنوان کرد: اگر برای هر نفر میانگین 2 میلیون تومان حقوق ماهانه در نظر بگیریم در طول 8 ماه باقی مانده از سال مالی 95 شاهد پرداخت 16 تومان دستمزد به هر نفر خواهیم بود.

و با این احتساب نظاره گر ایجاد بیش از 10 هزار شغل جدید در 8 ماه آینده در استان از منبع 650 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته خواهیم بود. مهندس نیک کردار ادامه داد: با توجه به این فعالیت های عمرانی گسترده شاهد تحقق وعده استاندار محترم در زمینه کاهش یک واحدی نرخ بیکاری در استان خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: مدیریت ارشد استان با جدیت این روند اجرایی شدن پیشرفت پروژه ها را دنبال می کند.

این مدیر ارشد خطاب به مدیران دستگاه ها و سازمان های استان اظهار کرد: هر دستگاه موظف است پروژه های سفر را از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی و به ویژه وزارت خانه مربوطه با جدیت دنبال کند تا با اجرای آن ها شاهد تغییر رونق اقتصادی در استان و اشتغال جوانان عزیز کرمانشاهی باشیم.

در این نشست مدیران دستگاه های مختلف گزارشی از روند تخصیص اعتبارات و وضعیت پروژه های مصوب در سفر دکتر روحانی رئیس جمهور محترم به کرمانشاه را ارایه دادند.