رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

وه رو آبادی - نمایش محتوای صدا

 

 

وه رو آبادی

Loading the player...

در زندگی روستایی آرامش نقش اصلی را بازی می کند.یکی از مهمترین ویژگی ها و برتری های زندگی روستایی نسبت به زندگی شهری هم,همین آرامش است که تنها در روستاها میتوان به آن رسید.زندگی در روستا آدمی را از هر جنجال و قیل و قال و دود و دم رهایی می بخشد.شاید بسیاری از شهرنشینان در همه ی زندگی خود آرامش یک شب یک مرد روستایی را نداشته باشند.پس از خیزش خورشید به پشت کوه ها و آمدن شب تیره در روستا,.شنیدن آوای سگان در آغاز شب و آوای خروسان در سپیده دم,آنچنان آرامشی به روستا نشینان می دهد که همواره آنان را همراه است.

وه رو آبادی برنامه ای است برای ‌ترويج فرهنگ غنی روستایی ، حفظ آن ، تقویت ایمان مذهبی و نقش روستائیان در اقتدار و خودکفا کردن کشور از لحاظ تولید محصولات کشاورزی ، دامی ، طرح مباحث آموزشی ، زمینه سازی برای گسترش صادرات محصولات کشاورزی ، رشد صنایع دستی ، ترویج فرهنگ و الگوی صحیح مصرف از زمین ، آب ، جنگل و مراتع طراحی شده ضمن اینکه توجهی خاص به طرح مباحث فرهنگ عامه دارد .

از ضرورت های این برنامه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به قشر زحمتکش روستائیان و نقش مهم آنها در استقلال و آزادی در بعد آموزش حرفه ای ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی کشور. این برنامه هر روز ساعت 19:45 دقیقه از رادیو کرمانشاه آوای مهر و دوستی تقدیم شنوندگان همیشگی خود می گردد .

تاریخ تولید: تابستان 96

تهیه کننده :حسین باویسی

گوینده : رویا صنعتی

صدابردار : عباس نجفی

گزارشگر : حسین باویسی