جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

ویزیت‌های گروهی در کرمانشاه برچیده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ویزیت‌های گروهی در کرمانشاه برچیده می‌شود

بساط ویزیت‌های گروهی در کرمانشاه برچیده میشود

دبیر شورای هماهنگی بیمه‌های استان کرمانشاه از بکارگیری ابزارهای نظارتی برای بازدید از مطب‌های خصوصی و دولتی و برخورد قاطع با ویزیت‌های گروهی و نیز عدم رعایت مدت زمان استاندارد ویزیت خبر داد.

دکتر امید قادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان یاران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه گزارشات و شکایاتی از انجام ویزیت‌های گروهی و نیز عدم رعایت مدت زمان استاندارد ویزیت دریافت شده، گفت: در همین راستا قرار است  هفته آینده جلسه‌ای با حضور رییس نظام پزشکی و رییس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده و در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: قرار بر این است با بکارگیری ابزارهای نظارتی که هر سه نهاد بیمه، نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی در اختیار دارند، بازدید از مطب‌ها و کلینیک‌ها را افزایش داده و با موارد تخلف بصورت جدی برخورد شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، در بخش خصوصی هر پزشک عمومی 15 دقیقه، پزشک متخصص 20 دقیقه، پزشک فوق تخصص 25 دقیقه و هر روانپزشک باید 30 دقیقه را به ویزیت هر بیمار اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: این زمان در بخش دولتی کمتر بوده و برای هر پزشک متخصص و فوق تخصص در هر ساعت ویزیت هشت بیمار و برای هر روانپزشک در هر ساعت ویزیت شش بیمار به عنوان زمان استاندارد در نظر گرفته شده است.

قادری اظهار کرد: عدم رعایت زمان استاندارد ویزیت و نیز انجام ویزیت‌های گروهی تخلف بوده و با آن برخورد می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی بیمه‌های استان کرمانشاه اظهار کرد: در همین راستا مردم می‌توانند شکایات خود را به صورت حضوری با مراجعه به سازمانهای بیمه، نظام پزشکی و یا دانشگاه علوم پزشکی در میان گذاشته و یا شکایت خود را از طریق سامانه 1690 اعلام کرده و یا با شماره تلفن 37245667- 0833تماس بگیرند.