ویژه برنامه عاشورا

عاشورا سالروز عروج خونین سبک بالان عاشقی است که با شهادت خود حماسه جاودانه و با شکوهی در تاریخ آفریدند . تاریخ گواهی می دهد که عاشورا نخواهد مرد . تاریخ شهادت میدهد که کربلا همچون جغرافیای وجدان های بیدار ، در گوشه گوشه پهناور دنیا ادامه میابد .

عاشورا سالروز عروج خونین سبک بالان عاشقی  است که با شهادت خود حماسه جاودانه و با شکوهی در تاریخ آفریدند . عاشورا چشمه نوری است که سیاهی ها و تاریکی ها رو ازجان پاک می کند و زلالی و پاکی را سخاوتمندانه به آن هدیه می کند .عاشورا پیمانی است که با قلب های سلیم بسته شده ، عاشورا داستانی است که در عصر فطرت های دگر گون شده در جریان است . عاشورا جام لبریز وصل در کام خدایی ترین انسان بود نه کربلا به یک سرزمین محدود می شود و نه عاشورا در غروب یک روز پایان پیدا می کند . عر روز عاشورا و هرسرزمین کربلا است .

واقعه کربلا یا واقعه عاشورا نبرد و شهادت حسین بن علی (ع) امام سوم شیعیان، به همراه یاران کم تعدادش در مقابل لشکری از اهالی کوفه ، دل‌خراش‌ترین فاجعه تاریخ اسلام نزد مسلمانان، به ویژه شیعیان است. شیعیان همه ساله در سالروز آن، مراسم سوگواری بسیار گسترده‌ای برگزار می‌کنند. سیمای استانی زاگرس در این روز عزا همراه مردم این روز را به سوگ مینشیند .

Loading the player...
سال تولید: پاییز95
عوامل تولید:

 

تهیه کننده : فرشاد عزیزی

کارگردان : هادی حشمتی ، حسین بیات

صدابردار : امیری ، قاسمی

تصویربردار : امیریان ، کارگر ، محمدی ، فرامرزی ، ولئیی ، سلیمانی ، مرادی ، آذین

دستیار فنی : آزادی ، رحمتیان ، کرمی ، صفایی

دستیار : برومند کاظمی