حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷

ویژه برنامه نیمه شعبان چشم براه - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه نیمه شعبان چشم براه

Loading the player...

نیمه شعبان سرود زندگی است

نیمه شعبان فرار از بردگی است

نیمه شعبان سلامی از خــــدا

بر همه افراد شهر بنــدگی است

 ولادت حضرت مهدی ) عج) بر شما مبارک

 

آری نیمه شعبان است روزی که مهدی موعود متولد شد و برای همیشه نور امیدی در دل مومنان روشن گردید. تا در تپش مدام زمین ونگاه زهرآلود زمان به امید طلب دست‌های پر مهرش روزگار بگذرانند و بدانند کسی هست که خواهد آمد و در ظلمت بی فردای این روزگار کس را از ناکس جداخواهد کرد و بر لب‌های خشک زمین خواهد بارید.

امروز که سپیدی‌ها همه در سیاهی دل‌های آدمیان رنگ باخته‌اند؛ دیدگان زمین در انتظار اندکی سپیده دم بارانی ست. راه درازیست از اینجا تا صداقت و زمین در انتظار است تا مردی بیاید از جنس آسمان تا با قدوم نازنینش جسورانه شقاوت را؛ خیانت را از هستی پاک کند. تا شب دریده شود و دیدگان آدمیان طلوعی از جنس عدالت را به نظاره بنشینند.

و همین امروز کاش که بیایی امروز که آدمیان صداقت را به زیر آوار فراموشی‌ها از یاد برده‌اند؛ حالا که خاک از خون سرخ عدالت گلگون است؛ زمین در حسرت یک مرد می‌سوزد و ما در میان تمامی ظلمت‌ها امروز شادیم و شیرینی و شربت است که دست به دست می‌شود و باد دانه های گرگرفته اسپند را از روی منقل فوت می‌کند. چرا که امروز نیمه شعبان است روز تولد توست، روز تولد امید.

 نیمه شعبان، روز ۱۵ شعبان و سالروز تولد امام دوازدهم شیعیان می‌باشد.
جشن نیمه شعبان از بزرگترین جشن‌های شیعیان است که به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) در مناطق شیعه‌ نشین جهان برگزار میشود. در ایران، مسجد جمکران و در عراق، کربلا محل تجمع شیعیان در این روز است. این روز در تقویم رسمی ایران تعطیل رسمی است و روز جهانی مستضعفان نام گرفته است. حضرت مهدی (عج) امام دوازدهم شیعیان روز ۱۵ شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری در شهر سامرا متولد شده است.روز نیمه شعبان در نزد شیعیان یکی از بزرگترین اعیاد است و در این روز مردم به شادی و پخش شیرینی و شربت می پردازند . رادیو کرمانشاه به همین مناسبت ویژه برنامه ای با نام  ( چشم براه ) ساعت 17:00از رادیو کرمانشاه آوای مهر و دوستی تقدیم منتظران حضرت مهدی ( عج ) تقدیم کرد .

تاریخ تولید: بهار97

تهیه کننده : زهرا عزیزی

دستیار تهیه : پروین ساسانی

گویندگان : غلامرضا جمشیدی - الهه کاکی

نویسنده : الهه کاکی

ارتباطات : فاطمه شهسواری

گزارشگر : زهرا اعظمی