ویژه برنامه هفته وحدت

یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است. برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام برای جوامع بشری به ارمغان آورد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم مهاجرین و انصار را به میثاق اخوت و عقد برادری فرا خواند و بدین سان گل بانگ وحدت برای نخستین بار در فضای مدینه طنین افکند و دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگیز آن مسلمانان را مدهوش خویش ساخت. سنگ زیرین بنای اتحاد و همبستگی اسلامی نهاده شد و ارزش های متعالی اسلامی و برادری و اتحاد، جانشین ارزش های پوچ و خیالی جاهلی شد.
آری پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم با استناد به آیات قرآن، جوامع اسلامی رابه اعتصام به حبل متین الهی و پرهیز از تفرقه و تشکیل امت واحده در سایه عبودیت اللّه، دعوت کرد. مسلمانان نیز در پرتو عمل به این دعوت و حرکت در طریق وحدت، متحد شدند و بر دشمنان چیره شدند و دیری نپایید که شاهد فتح و پیروزی را در آغوش کشیدند.

به مناسبت هفته وحدت رادیو کرمانشاه سفری به شهرستان پاوه داشته است که همایش وحدت را برگزار کردند . مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) به مناسبت هفته وحدت و با حضور جمعی از مردم و مسئولین در شهرستان پاوه برگزار شد.که این برنامه جهت پوشش خبری تهیه شد و با برنامه های دیگر ارتباط گرفت . و از مراسم مولودی خانی ، سخنرانی علما ، شعر خوانی و....ارتباط های زنده و اجرای مشترک با مرکز کردستان تهیه شد .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : شهرام الماسی

صدابردار : عباس نجفی

گزارشگران : برومند کاظمی ، نسیم دشتله

تاریخ تولید: پاییز95