حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۷

ویژه برنامه همدلی - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه همدلی

Loading the player...

ویژه برنامه همدلی به مناسبت زلزله ای که در کرمانشاه رخ  داد و باعث از دست دادن همشهری های عزیز گردید از ساعت 03:00 تا 06:00 صبح از رادیو کرمانشاه آوای مهر و دوستی تقدیم گردید .

کوچه هایی که دیگر جایی برای توپ بازی کودکان خندانت  ندارد ، کوچه هایی که هنوز زخم ترکشهای توپ و خمپارها را بر تن فرسوده خود دارند ، اما اینبار زخم دل مردم دیار پهلوانی و محربانی داغیست ناگهانی .

خزان پاییزی اینبار تنها برگهای زرد را از شاخها جدا نکرد ، پاییز امسال بجای بوی خاک باران خورده دیوارهای کاهگلی قدیمی، بوی آوار دیوار خانه پدری را استشمام کردیم .خانه ایی که بوی عطر غذای مادر ، صدای گرم پدر ، خندهای شیرین خواهر را دیگر در آن نمی شنویم .

شبی که سردی هوا بیش از دلسردی دلهای غم دیده و داغ دیده شده بود ، سرمایی که حتی با اشک گونهای مادران داغ دیده و فرزندان یتیم شده گرم نمی شد.

دیدن مادری که آورا خانه ویران شده  خود را با تمام وجود برای پیدا کردن جگرگوشه اش کنار میزند دردناک است یا اشک چشم پدری زجرکشیده  که بر روی گونهای خاک آلودش غلت میخورد و جسم بی جان فرزندی که قرار بود عصای دستش باشد را غسل میدهد دردناک تر است؟

سرما ، گرسنگی ، خستگی ، تشنگی ،داغ عزیز از دست رفته، چه آزمون سختی برای بندگی ، اما آنجا که با چشمان گریان و بدن ناتوانش دستان خسته و لرزان خود را روبه آسمان بالا برد و زیر لب گفت ( الهی راضیم به رضای تو ) چه سربلند اما با دلی شکسته به درگاه خدای منان پیروز نايل  آمدی.

تاریخ تولید: پاییز 96

تهیه کننده : مصطفی شکربیگی

گزارشگر:برومند کاظمی

ارتباطات : پروین شهسواری

صدابردار : عباس ولئییجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ