رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پارک شاهد دوباره پارک بانوان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پارک شاهد دوباره پارک بانوان می‌شود

پارک شاهد دوباره پارک بانوان میشود

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه از اختصاص قسمت انتهایی پارک "شاهد" کرمانشاه برای احداث  پارک بانوان خبر داد.

مهندس مجتبی نیک‌کردار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به تصمیم شهرداری و شورای شهر کرمانشاه مبنی بر اختصاص قسمتی پارک "شاهد" جهت احداث پارک بانوان اظهار کرد: قرار شده مجددا و این بار بخش انتهایی پارک "شاهد" برای احداث پارک بانوان اختصاص یابد.

نیک‌کردار با بیان اینکه در سالهای گذشته قرار بود تمام این پارک به عنوان پارک بانوان کرمانشاه در نظر گرفته شود، گفت: بنا به دلایلی از جمله کمبود اعتبارات و عبور قطار شهری از مقابل این پارک و اشرافیت آن بر پارک، این موضوع مدتی متوقف شد.

وی تصریح کرد: همچنین به علت اینکه پارک شاهد محل اسکان مسافرین بوده و پارکی است که از تمام شهر کرمانشاه به آن مراجعه می‌کنند، نمی‌توان کل این پارک را به بانوان اختصاص داد.

نیک کردار اظهار کرد: در همین راستا شورای شهر و شهرداری کرمانشاه تصمیم گرفتند تا قسمت انتهایی پارک را به این موضوع اختصاص دهند که منابع تامین اعتبار آن نیز از محل بودجه شهرداری است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تفکیک جنسیتی پارکها و فضاهای عمومی را کاری غیر ضروری دانست و عنوان کرد: به شخصه به جنسیتی شدن پارک‌ها اعتقاد ندارم.

نیک‌کردار تصریح کرد: قطعا وقتی خانواده همراه هم به پارک می‌روند ارتباطات خانوادگی آنها تقویت شده و برای روحیه خانواده بهتر است.

وی خاطرنشان کرد: تفکیک جنسیتی در مورد فضاهایی مانند اتوبوس و مترو که ازدحام جمعیت زیاد است مطلوب است، اما در مورد سایر فضاهای عمومی مانند پارک به شخصه به آن اعتقاد ندارم.