سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پاوه همواره مورد توجه نظام بوده و هست - نمایش محتوای خبر

 

 

پاوه همواره مورد توجه نظام بوده و هست

استاندار کرمانشاه در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز 22 بهمن در جمع مردم شهرستان پاوه حضور یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز بهمن در جمع مردم شهرستان پاوه حضور یافت و طی سخنرانی در این شهر به دستآوردهای نظام در 38 سال گذشته اشاره کرد و گفت: قرآن می فرماید که نعمت های خداوند را پاس بدارید و ذکر کنید.

اگر تاریخ کشورمان را نگاهی اجمالی بیندازید معدود نعمت هایی به بزرگی و عظمت انقلاب سراغ خواهی داشت. شاید بجز ورود اسلام به این سرزمین و تشرف مردم این ایران زمین به اسلام هیچ حادثه دیگری به این عظمت نبوده و نیست.

اسدالله رازانی در ادامه افزود: دست آوردهای این انقلاب خارج از شمارش و حساب و کتاب است.

پایان دادن به 2500 سال حکومت خودکامه شاهنشاهی، حاکم کردن دین و رای مردم از جمله بالاترین این دست آورده ها به شمار می رود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد امروز این کشور افتخار دارد که در این عالم و در هیچ جای جهان آنچنان که در این کشور به اسلام و تعالیم پیامبر گرامی اسلام توجه می شود و به تعالیم آن عمل می گردد، هیچ کشوری نمیتواند ادعایی اینچنین داشته باشد.

واقعیت این است در هیچ کشوری دیگری چنین حفاظت و سیانتی از دین و چنین حاکمیتی از دین وجود ندارد. رازانی در ادامه سخنانش به مشکلات موجود در کشور و استان اشاره کرد و گفت: هرآنچه که عرض می کنم در ذکر نعمت معنایش نادیده گرفتن عیب ها نیست که خداوند انسان را به گونه ای آفریده است که عیب از زندگی او جدا نیست.عیب در زندگی فردی و اجتماعی خواه نا خواه وجود دارد، همچنان که در کشور ما هم نقصان هایی هست اما باید نیمه پر لیوان را دید که حاکمیت اسلام و رای مردم از نیمه های پر این لیوان است.

رازانی خاطر نشان کرد،امروز تمام ارکان نظام از جایگاه رهبری و ولایت فقیه که متکی به رای مردم است و این مردم هستند که با رای خود خبرگان رهبری، تا ریاست جمهوری که بالاترین و جدی ترین مقام اجرایی کشور است را هر چهار سال یکبار به صحنه می آیند و انتخاب میکنند .

در هر سالی از 38 سال گذشته حداقل یک انتخاب وجود داشته است که ما شاهد باشیم که یکی از مردمی ترین نظام ها بر روی این کره خاکی به لطف این انقلاب شکل گرفته است.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش توجه ویژه نظام به پاوه را متمایز خواند و اظهار داشت: از دیگر دست آوردهای انقلاب وحدت بین آحاد ملت است. کشور یک کشور همدل است که شیعه و سنی و سایر مذاهب در آن بی هیچ جنگ و جدلی به خوبی و خوشی و در عین امنیت در کنار هم زندگی می کنند.

بحمدلله این دین و این انقلاب به ما وحدت بخشید بطوریکه پاوه شهیدپرور اهل سنت قهرمان از انقلاب و کشور خودش چنان دفاع می کند که هر نقطه ی دیگری از کشور. پاوه 645 شهید به انقلاب تقدیم کرده است. اگرجمعیت پاوه را 60 هزار نفر در نظر بگیریم که به ازای هر صد نفر یک شهید به انقلاب تقدیم شده است.

کمتر شهرستانی از کشور هست که به این نسبت شهید داده باشد که این نشان دهنده وحدت این مردم با این کشور و انقلاب است. این مقام ارشد استان در ادامه به حصر پاوه و دستور تاریخی امام اشاره کرد و تصریح نمود: البته پاوه همواره محل بروز عاطفه نظام و توجه نظام بوده است. در سال های اولیه پس از انقلاب هم جنگ و هم خیاننت گروهک های ضد انقلاب را داشتیم و پاوه نیز در معرض سقوط و اشغال قرار گرفت.

تنها یک شهر بود که امام راحل (ره)فرمان داد که نباید سقوط کند و آن هم شهر پاوه بود. کشور و نظام و مردم شهیدپرور پاوه و جوان ها و روحانیون در صدر آنها افتخار سی و هفت سال خدمت صادقانه و همراهی با نظام ازآن ماموستا قادری است که اجازه ندادند پاوه سقوط کند. امام بسیار خاص فرمان دادند که نباید پاوه سقوط کند.

یعنی عاطفه و توجه خاص به پاوه و پس از آن مقام معظم رهبری به استان تشریف آوردند به پاوه نیز آمدند و همواره توجه ویژه به شخص جناب قادری دارند به پاوه نیز عنایت خاص دارند.

رازانی در ادامه سخنانش به برنامه های دولت در شهرستان اشاره کرد و یاد آور شد:من استاندار این استان در اولین سالگرد 22 بهمنی که در استان حضور داشتم در مرکز استان یعنی کرمانشاه بودم و در این دومین سالگرد انقلاب است که در استان حضور دارم به نشانه این دلبستگی متقابل نظام به مردم پاوه به جمع شما برای ادای احترام و اردات حضور پیدا کردم..

توجه خاص به مسائل پاوه بوده و خواهد بود. حامل این پیام هستم که یک طرح بسیار خوب دولت امروز دنبال می کند آنهم ثبت منطقه پاوه و اورامان بخش کرمانشاه و کردستان، به عنوان اثر طبیعی جهانی در یونسکو است.

این پیشنهاد مشترک را سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزات راه رو شهرسازی دنبال می کنند و ارائه شده به یونسکو می باشد.

اولین منطقه ای که به عنوان اثر طبیعی جهانی ثبت خواهد شد و در کتاب ها و دفترچه ها و در سایت ها به عنوان یک منطقه فوق العاده گردشگری و طبیعی نام پاوه خواهد رفت.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنانش گفت: بقیه مسائل شهر هم از امروز که اینجا هستم برای حل مسائل و مشکلات شهر جلساتی خواهیم داشت.

برای تقویت بازارچه ها برنامه خواهیم داشت، برای منطقه ویژه اقتصادی طرح داریم در دولت برای چهار بانده کردن کرمانشاه به پاوه اجرا خواهد شد و وزیر راه هم دیروز در جلسه این را تایید کرد و آن را اجرا خواهد کرد.مسئله کمربندی پاوه حل خواهد شد و امروز انتقال آب شرب شهر را سرعت خواهیم داد. پاوه عزیز دردانه کشور هست و باقی خواهد ماند