سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

پاکسازی بازار اسلامی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پاکسازی بازار اسلامی کرمانشاه

بازار اسلامی کرمانشاه پاکسازی میشود

رئیس اداره اجرائیات و نظارت و کنترل شهرداری کرمانشاه گفت: از طریق مسئولان استان برنامه‌ای برای بازار اسلامی کرمانشاه داریم و به زودی بازار اسلامی با هماهنگی مسئولان پاکسازی می‌شود.

علی ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص معضل سد معبر در شهر کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها تمام معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها و بستان‌ها مِلک عمومی و در مالکیت شهرداری است و شهرداری باید رأساً نسبت به پاکسازی سد معبرها اقدام کند، این مکان‌ها برای کسب ممنوع است و کسی حق ندارد در این اماکن ساکن شود و یا تجارت و کاسبی کند.

وی افزود: متاسفانه برخی مدیران و مسئولان تراز بالای شهر کتباً برای من نامه می‌نویسند که مکانی در اختیار این بنده خدا قرار دهید که این اصلا با هیچ کدام از قوانین شهرداری و قوانین جاری مملکت همخوانی ندارد.

این اقدام تخلف است و نمی‌دانم چرا این نامه‌ها را برای من می‌نویسند و در کار خودشان اصرار می‌ورزند.

ناصری گفت: حتی برای جگرکی و فلافلی به بنده نامه زدند که اجازه کسب به فرد مورد نظر داده شود مگر بنده کارمند بهداشت هستم. بنده این تخصص را ندارم که کسی جگر یا فلافل بفروشد و مسئولان این نامه ها را می‌نویسند و آن بنده خدا که آگاهی از قانون ندارد خیال می‌کند که حق با اوست و من مانع کسب او هستم.

رئیس اداره اجرائیات و نظارت و کنترل شهرداری کرمانشاه افزود: از مدیران و مسئولان کرمانشاه تقاضا داریم چنین مکاتباتی با اجرائیات نداشته باشند زیرا ما نمی‌توانیم ملکی که متعلق به عموم مردم است را واگذار کنیم در غیر اینصورت ما تلخف کردیم. وی در خصوص ساماندهی برخی مناطق از منظر مشکل سد معبر توضیح داد: خیابان فردوسی و خیابان ناصری و الهیه را پاکسازی کردیم البته این روند پاکسازی همه روزه در برنامه اجرائیات قرار دارد به عنوان مثال خیام را هر روز پاکسازی می‌کنیم.

ناصری در خصوص وضعیت بازار اسلامی شهر کرمانشاه نیز گفت: از طریق مسئولان ارشد استان برنامه‌ای برای این بازار داریم امروز هم اجرا می‌شود و پس از آن با اخطاری که داده می‌شود در آینده‌ای نه چندان دور بازار اسلامی با هماهنگی مسئولان استان پاکسازی می‌شود مسئله این منطقه حساس است و باید دقت زیادی شود.

وی گفت: مسئله و معضل سد معبر در کرمانشاه با استان‌های دیگر فرق می‌کند اکثر استان‌ها از برنامه‌ای که بنده برای اجرائیات تهیه کردم استفاده می‌کنند اما متاسفانه این وضعیت با استان‌های تهران و اصفهان و... فرق دارد و ما رتبه اول بیکاری را داریم و این مشکل سبب شده هر کسی کاری برایش ایجاد نشود اقدام به دستفروشی و کسب با وانت به عنوان دکان سیار نماید و در خیابان‌ها پرسه بزند.

ناصری افزود: تمام شرح وظایف پرسنل اجرائیات را برابر قانون تعیین کردم. جمع آوری قوانین شهرداری‌ها و قوانین مرتبط با شهرداری در قالب کتابچه مجموعه قوانین مورد نیاز شهرداری‌ها تهیه نمودم حتی در سایت اداره اجرائیات نیز شرح وظایف قسمت‌های مختلف کار از جمله کشتار دام، سد معبر، ساخت و ساز را تعریف کردیم.

وی افزود: هیچکس حق ندارد مانعی برای تردد شهروندان ایجاد کند و شهرداری مانع تخلفات می‌شود در صورتیکه شهروندان با سد معبر مواجه شدند آدرس کامل را به اجرائیات بدهند تا در سریع‌ترین زمان اقدام و پاکسازی شود و سامانه ۱۳۷ ما ۲۴ ساعت آماده دریافت و ثبت گزارشات مردم است.

ناصری در خصوص مشکل سد معبر در محلاتی همچون شاطرآباد و دیزل آباد و تعاون گفت: پاکسازی معبر ایستگاه ۷ تعاون صد درصد جزو برنامه کاری اجرائیات است تا قبل از پایان هفته یا کمتر از ۵ تا ۶ روز آینده غرفه‌های موجود در ایستگاه ۷ تعاون پاکسازی می‌شود ما می‌خواستیم این قسمت واگذار شود اما شورای شهر مغایرت گرفت و مصوب نشد و بزودی غرفه‌های آنجا جمع آوری و معبر برای تردد شهروندان آزاد می‌شود.

رئیس اداره اجرائیات و نظارت و کنترل شهرداری کرمانشاه ادامه داد: شاطر آباد طی دو مرحله پاکسازی شده دیروز هم مجدد اخطار دادیم و صد در صد شاطرآباد پاکسازی می‌شود تا راه عبور و تردد شهروندان آزاد شود.

این مسئول بیان کرد: خیابان لاله مسکن هم پاکسازی می‌شود و کسانیکه که معبر را مسدود کردند جمع آوری خواهند شد.

ناصری گفت: خرید فروش غرفه‌های میدان آزادی قانونی نیست آنجا مشکل مالکیت داریم می‌خواستیم مکان را کامل ساماندهی کنیم اما به دنبال رفع مشکل مالکیت آن هستیم و اگر این مسئله حل شود بازار روز اسلامی را به بهتریم بازار ایران تبدیل می‌کنیم درصدی از مالکیت آن متعلق به شهرداری نیست و به دنبال آن هستیم تا کل مالکیت آن منطقه را به شهرداری بسپارند.

رئیس اداره اجرائیات و نظارت و کنترل شهرداری کرمانشاه افزود: امروز صد درصد خیابان باریکه پاکسازی می‌شود و میوه فروش‌ها و دستفروشهایی که روی خیابان آمدند جمع آوری می‌شوند.

همچنین به عوامل اجرائیات اعلام شده که هر جا مانع ترافیکی دیدند پاکسازی و برخورد نمایند زیرا این مانعی که روی معبر می‌گذارند بی‌ارزش است.