رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

پایان جشنواره هنرهای تجسمی«عروج از منا»در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان جشنواره هنرهای تجسمی«عروج از منا»در کرمانشاه

جشنواره های هنرهای تجسمی «عروج از منا»، «تکیه گاه لاله ها» و «راه روشن» با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کرمانشاه، همزمان با هفته وحدت و میلاد پربرکت رسول مهربانی ها(ص) اختتامیه جشنواره های هنرهای تجسمی عروج از منا، تکیه گاه لاله ها و راه روشن در نگارستان سوره حوزه هنری کرمانشاه برگزار شد که در آن نفرات برگزیده هر جشنواره در بخش های مختلف معرفی شدند.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه، در ابتدای این مراسم ضمن تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام و هفته ی وحدت این هفته را میراث جاودانه حضرت امام خمینی (ره) برای جهانیان دانست وگفت: الگوی وحدت بخشی به جهان اسلام ازسوی امام خمینی(ره) باعث شد ملت های مسلمان جهان - با تأسی از انقلاب اسلامی ایران- راه آزادگی از بند را پیدا کنند.

عباس سروری با بیان خاطراتی به ظرفیت هنر برای مدیریت بحران ها اشاره کرد و گفت: هنرمندان با توجه به نگاه زیباشناسانه ای که دارند هر جا که وارد عرصه شده اند توانسته اند در هر زمینه ای نتیجه ای مطلوب و اثرگذار داشته باشند.

وی با اشاره به اتفاقات منطقه و جنگ های نیابتی که از سوی استکبار و ایادی خائن آنها در منطقه طرح ریزی شده است تصریح کرد: نگاه حوزه هنری به مستضعفین جهان از نوع ظرافت و احساس مبتنی بر عقلانیت است که می تواند منشاء حرکت های بزرگی در نشان دادن مظلومیت ملت های مظلوم و همچنین نمایاندن چهره ی خبیث ظلم و جور باشد.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: حال که سایه سانسور رسانه ای استکبار جهانی بر بزرگترین کودک کشی های تاریخ که از سوی ظالمان جهان اتفاق افتاده سایه افکنده است، هنرمندان وظیفه دارند با نگاه عالمانه و هنرمندانه پیام های ظلم ستیزی و عدالت طلبی انقلاب اسلامی را با آثار هنری به جهانیان اعلام کنند

در این مراسم فریبرز عباسیان از هنرمندان مطرح استان به بیان نقطه نظرات خود را در باب هنر انقلاب و هنر متعهد پرداخت. این استاد دانشگاه ظرفیت های استانی را مهم ارزیابی کرد و گفت: جشنواره هایی که در کرمانشاه برگزار می شود همگی از قابلیت های سراسری و بین المللی برخوردارند که با همت مسئولین این امر محقق می شود.

در ادامه آیین اختتامیه جشنواره های هنرهای تجسمی عروج از منا، تکیه گاه لاله ها و راه روشن که هر کدام دارای بخش های مختلفی بودند با معرفی برگزیدگان نفرات برتر برگزار شد.