رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

پایان جشنواره هنرهای تجسمی بسیج در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان جشنواره هنرهای تجسمی بسیج در کرمانشاه

جشنواره هنرهای تجسمی بسیج در کرمانشاه

هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان استان کرمانشاه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اختتامیه هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان استان کرمانشاه پیش از ظهر یکشنبه با حضور مسئولان در تالار غدیر مجتمع شهید آوینی کرمانشاه برگزار شد.

دبیر علمی این جشنواره با اشاره به اهمیت هنرهای تجسمی، اظهار داشت: این هنرهای فردی از هنرهایی همانند سینما کم هزینه تر بوده و برای مردم نیز قابلیت درک بیشتری دارند.

بشیر نظری افزود: هر زمان هنر و معنویت در ایران شانه به شانه هم حرکت کرده توانسته پرمعناترین مفاهیم را به وجود آورند.

وی گفت: امروز شاهد هستیم که بسیج فراتر از مسائل نظامی نقش برجسته ای را در حمایت از هنر و آثار فاخر هنری دارد و سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه نیز با اتکا به خود، گام های بلندی را در تحقق آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برداشته است.

نظری در خصوص جشنواره امسال نیز گفت: این جشنواره در چهار بخش نقاشی، نگارگری، کاریکاتور و گرافیک برگزار و ۱۶۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در هر بخش سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

وی هدف از برگزاری جشنواره مذکور را بسترسازی شایسته با مفاهیم معنوی در قالب هنر، شناسایی و جذب استعدادهای برتر، پرورش هنرمندان برجسته استانی و ... عنوان کرد.

لازم به ذکر است، در این جشنواره هیئت داوران در بخش نقاشی کسی را شایسته کسب مقام اول ندانسته و مهسا حاصلی به عنوان نفر دوم و آزاده نادری و پیمان زین الدین به طور مشترک به عنوان نفر سوم معرفی و تجلیل شدند.

همچنین هیئت داوران راحیل قلعه سفیدی را به عنوان نفر اول بخش گرافیک و مهدی اسدی تبار و محیا کیارستمی را به عنوان نفرات دوم و سوم این بخش معرفی کردند.

در بخش کاریکاتور نیز محمد بابایی مهر و محمد رسول گودینی به عنوان نفرات اول و دوم معرفی شدند و الهام خوش انجام و مریم جمشیدی نیز مشترکا سوم شدند.

همچنین در بخش نگارگری نیز معصومه کلهری، فاطمه جلیل نژاد و مریم مسرور به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.