سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

پایان خرید تضمینی گندم در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان خرید تضمینی گندم در استان

پایان خرید تضمینی گندم در استان

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از پایان خرید تضمینی گندم در کرمانشاه خبر داد و گفت: تا کنون 750 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاه خریداری شده است.

حمید بساطی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به پایان خرید تضمینی گندم در کرمانشاه اظهار کرد: فقط دو یا سه مرکز خرید اکنون فعال است و روزانه 100 تا 200 تن گندم از کشاورزان تحویل می‌گیرد.

وی میزان گندم خریداری شده در استان را نیز 750 هزار تن اعلام کرد که معادل همان میزانی است که پیش‌بینی شده بود. مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه یادآوری کرد: این در حالی است که سال گذشته حدود 450 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد.

به گفته این مسئول، کرمانشاه از نظر خرید تضمینی گندم جایگاه پنجم را در کشور کسب کرده است. بساطی موجودی گندم انبارهای استان را نیز نزدیک به یک میلیون تن اعلام کرد و گفت: حدود 300 هزار تن نیز از سال گذشته باقی مانده است.

وی تصریح کرد: گندم‌ها در سیلو به شیوه بهداشتی نگهداری می‌شود و در صورت نیاز سایر استان‌ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد و البته سالانه 250 هزار تن آن نیز به مصرف خود استان می‌رسد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به بدهی پول گندم کشاورزان داشت و از طلب حدود 560 میلیارد تومانی کشاورزان خبر داد.

بساطی با بیان اینکه اخیرا حدود 30 درصد پول کشاورزانی که تا 23 مرداد گندم آنها خریداری شده بود پرداخت شد، افزود: مابقی پول کشاورزان نیز تا پایان مهر ماه تسویه می‌شود.

وی از کشاورزان بابت تاخیر در پرداخت پول گندم خریداری شده عذرخواهی کرد.