رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

پرداخت بیش از یک میلیارد و21 میلیون ریال زکات در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت بیش از یک میلیارد و21 میلیون ریال زکات در کنگاور

مودیان کنگاوری بیش از یک میلیارد و21 میلیون ریال زکات پرداخت کردند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کنگاور گفت: مودیان کنگاوری در نیمه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و 21 میلیون ریال زکات پرداخت کردند.

سید محمد ابطحی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون دو جلسه شورای زکات و پنج جلسه زکات داخلی در این شهرستان برای ترویج زکات تشکیل شده است.

وی به تبلیغات اجرا شده در این شهرستان برای نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: طی مدت مذکور تبلیغات گسترده ای برای فرهنگ سازی این واجب الهی صورت گرفته که نصب 19 بنر با موضوع زکات، ارسال پیامک های تبلیغاتی زکات به کشاورزان، تبلیغات تلویزیونی، درج احادیثی در قبوض آب، برق و گاز از این دسته از تبلیغات به شمار می رود.
همچنین به گفته ابطحی امسال 170 دقیقه از سخنرانی های امام جمعه و اعضای شورای زکات این شهرستان در میان مودیان خیر به امر زکات توزیع شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کنگاور در پایان تصریح کرد: کمیته امداد تنها متولی جمع آوری زکات از مودیان و هزینه این واجب الهی در میان محرومان و نیازمندان است.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 84 هزار نفر در شرق و ورودی استان واقع شده که از این میزان سه هزار و465 نفر در قالب یک هزار و 523 خانوار تحت پوشش این نهاد مقدس هستند.