رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

پرداخت بیش از 90 میلیارد تومان مالیات در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت بیش از 90 میلیارد تومان مالیات در کرمانشاه

کرمانشاهیان بیش از 90 میلیاردتومان مالیات پرداخت کردند

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه از تحقق 90 درصدی درآمدهای مالیاتی مصوب سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

هادی ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مصوب درآمدهای مالیاتی استان در سال جاری را 407 میلیارد و 366 میلیون و 800 هزار تومان اعلام و تصریح کرد: مصوب درآمدهای سه ماهه استان نیز 101 میلیارد و 841 میلیون و 700 هزار تومان است که تاکنون حدود 90 درصد آن محقق شده است.

به گفته ملکشاهی وصول مالیات از بخش مشاغل در سه ماهه امسال رشد منفی داشته و 18 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به تحقق 70 درصد مالیات بر ارزش افزوده مصوب سه ماهه استان، اظهار کرد: خوشبختانه در وصول این بخش از مالیات رشد خوبی داشته‌ایم.

ملکشاهی با اشاره به واریز مالیات به خزانه دولت، اظهار کرد: چنانچه بیش از سهمیه استان مالیات وصول شود، این مبالغ در استان هزینه شده و صرف پروژه‌های عمرانی استان می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه در ادامه مالیات را یک درآمد پاک عنوان کرد و افزود: جایگزین شدن این درآمد با درآمد فروش نفت می‌تواند کشور را به سمت یک توسعه پایدار و همه جانبه پیش ببرد.

وی اظهار کرد: چنانچه تکیه اقتصاد کشور به درآمدهای مالیاتی باشد مشکلاتی که برای اقتصاد کشور به دلیل تغییرات و نوسانات بسیار قیمت نفت به وجود می‌آید، دیگر پیش نخواهد آمد.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه دولت نیز پیشروی به سمت جایگزین کردن مالیات به جای درآمدهای نفتی است تا بتوان درآمد پایداری را برای توسعه کشور فراهم کرد.

این مسئول اظهار کرد: نفت سرمایه کشور است و نباید این سرمایه گرانبها فروخته شده و صرف هزینه‌های جاری کشور شود، بلکه این سرمایه ارزشمند باید به عنوان منبعی برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور مورد استفاده قرار گیرد.