جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مدد جویان بهزیستی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مدد جویان بهزیستی کرمانشاه

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مدد جویان بهزیستی کرمانشاه

کارشناس مسئول اشتغال معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته حدود 18 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سوزان رخزادی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته تعهدی که برای اشتغال مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده بود 1921 نفر بود که در مجموع برای 1932 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی افزود: سال گذشته رتبه اول را از نظر اشتغالزایی بین دستگاه‌های اجرایی استان داشتیم و در کشور نیز رتبه سوم را کسب کردیم. کارشناس مسئول اشتغال معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان کرمانشاه مجموع تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته برای اشتغال مددجویان را نیز 18 میلیاد تومان اعلام کرد که 1139 نفر از آن بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: سهمیه تسهیلات اشتغالزایی امسال مددجویان استان نیز 9 میلیارد و 870 میلیون تومان بوده که تا کنون به 652 نفر تسهیلات پرداخت شده است.

رخزادی معلولین، زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته و ... که در محدوده سنی 18 تا 50 باشند، را جامعه هدف بهزیستی برای ایجاد اشتغال عنوان کرد.

مریم جامه‌شورانی کارشناس مسئول دفتر مراکز غیردولتی معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان کرمانشاه نیز با اشاره به صدور 52 مورد مجوز در قالب 13 بند برای مراکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی، گفت: مجوزی که برای مراکز صادر می‌شود بر اساس نیازی است که از سوی سه معاونت پیشگیری، توانبخشی و امور اجتماعی اعلام می‌شود.

وی افزود: در همین راستا در 9 ماهه امسال، 46 مورد صدور موافقت اصولی، 40 مورد صدور پروانه فعالیت، 104 مورد صدور پروانه مسئول فنی و هشت مورد صدور مجوز تاسیس برای مراکز غیردولتی در استان صادر شده است.

جامه‌شورانی با اشاره به اینکه نظارت بر این مراکز با خود بهزیستی است، تاکید کرد: تا کنون موردی از ابطال مجوز این مراکز را نداشتیم.