سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

پرداخت نشدن 411 میلیارد تومان از طلب گندمکاران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت نشدن 411 میلیارد تومان از طلب گندمکاران

پرداخت نشدن 411 میلیارد تومان ازطلب گندمکاران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال حدود یک میلیون تن گندم از گندمزارهای استان برداشت شد.

خسرو شهبازی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افزود: سال گذشته بین 550 تا 600 هزار تن گندم در استان کرمانشاه تولید شد.

شهبازی با بیان اینکه برداشت گندم در گندمزارهای استان کرمانشاه تقریبا به اتمام رسیده است، گفت: شاید تنها برداشت در سطح محدودی از مناطق صعب العبور شهرستانهای سردسیر استان باقی مانده باشد.

شهبازی با بیان اینکه تاکنون 743 هزار و 600 تن گندم از گندمکاران استان کرمانشاه خریداری شده است، گفت: بعید است بیشتر از 300 تا 400 تن دیگر از گندمکاران خریداری شود. شهبازی با بیان اینکه سال گذشته 430 هزار تن گندم از گندمکاران استان کرمانشاه خریداری شده بود، گفت: امسال افزایش 72 درصدی خرید گندم از گندمکاران را داشتیم.

وی ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان استان در سال جاری را 949 میلیارد تومان اعلام کرد. وی اشاره‌ای هم به پرداخت مطالبات گندمکاران داشت و افزود: تاکنون 538 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران استان پرداخت شده و پرداخت 411 میلیارد تومان از این مطالبات باقی‌مانده است.

شهبازی متوسط عملکرد گندم دیم در گندمزارهای استان کرمانشاه 1948 کیلوگرم در هکتار اعلام کرد، افزود: این رقم در مورد گندم آبی 4800 کیلوگرم در هکتار است.