رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

پرداخت هشت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به واحدهای فناوری سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت هشت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به واحدهای فناوری سرپل ذهاب

هشت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به واحدهای فناوری سرپل ذهاب پرداخت شد

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری مناطق گرمسیری استان کرمانشاه از پرداخت هشت میلیارد و 500 ملیون ریال تسهیلات به 20 واحد فناوری این مرکز در شهرستان سرپل ذهاب خبر داد.

ابراهیم باباخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها در زمینه های کشاورزی و صنایع تبدیلی مشغول فعالیتند که در مجموع 45 فرصت شغلی ایجاد کرده اند. وی با تاکید بر نقش مرکز رشد واحدهای فناوری در ایجاد شرایط مناسب فعالیت و اشتغال، از تمامی افراد صاحب ایده خواست کرد برای به اجرا درآوردن ایده ها و طرح های خود به مراکز رشد این شهرستان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه حمایت از صاحبان ایده و طرح از جمله رویکردهای اساسی مرکز رشد واحدهای فناوری مناطق گرمسیری استان کرمانشاه است، اظهار داشت: حمایت های این مرکز شامل پرداخت تسهیلات به صاحبان ایده، معرفی آنان به صندوق های مالی برای دریافت تسهیلات با کارمزد پایین، برگزاری دوره های آموزشی برای صاحبان طرح های پذیرش شده، معافیت های مالیاتی و شرکت واحدها در نمایشگاه ها برای کمک به امر بازاریابی است.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری مناطق گرمسیری کرمانشاه با اشاره به اهمیت و جایگاه شهرستان های گرمسیری استان در بخش کشاورزی ، بیان کرد: به علت ظرفیت های بالای منطقه در امر کشاورزی، اولویت پذیرش طرح در مرکز رشد با طرح های کشاورزی و صنایع تبدیلی است ضمن اینکه از سایر طرح های نوآور در زمینه های صنعت، خدمات، گردشگری نیز حمایت می شود.

باباخانی با بیان اینکه این مرکز با هدف حمایت از صاحبان ایده و نوآوران از سال 1389 فعالیت خود را در شهرستان سرپل ذهاب آغاز کرده است، گفت: این مرکز به سه شهرستان سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب خدمات ارایه می دهد.

وی گفت: از مجموع افراد صاحب طرح و ایده که به این مرکز مراجعه کرده اند نزدیک به 100 طرح در شورای فناوری شهرستان سرپل ذهاب و استان کرمانشاه بررسی شده است. وی افزود: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام امور پذیرش با شماره 42233395 تماس برقرار کنند.

سرپل ذهاب با بیش از 90 هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه، دارای 48 کیلومتر مرز مشترک با عراق است.