سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت 13 میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید برای توسعه اشتغال در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 13 میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید برای توسعه اشتغال در کنگاور

پرداخت 13 میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید برای توسعه اشتغال درکنگاور

رییس صندوق کارآفرینی امید کنگاور، از پرداخت 13 میلیارد ریالی این صندوق به متقاضیان برای توسعه اشتغال خبر داد.

نوربخش شمسی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با حمایت دولت در دو بخش وام ازدواج و اشتغال تعریف شده است.

وی افزود: در مجموع پرداختی این صندوق از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه در دو بخش ازدواج با پرداخت 26 فقره وام ازدواج و در بخش اشتغال در مجموع 13 میلیارد و 370 میلیون ریال بوده است.

وی عمده پرداختی صندوق کارآفرینی امید کنگاور را در بخش خوداشتغالی، کارفرمایی و مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: این تسهیلات تا سقف 300 میلیون ریال اختصاص می یابد که در سال جاری به 70 نفر در زمینه اشتغال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

شمسی، همچنین از پرداخت 37 فقره وام ضرورت به متقاضیان در قالب وام های سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه خبر داد و افزود: تاکنون یک میلیارد و 340 میلیون ریال در این راستا پرداخت شده که پیش بینی می شود تا پایان سال حدود 200 نفر از این وام ها بهره مند شوند.

رییس صندوق کارآفرینی امید کنگاور خاطرنشان کرد: در بخش سپرده ضروری از منابع مردمی هم 49 نفر وام چهار درصد با اعتبار چهار میلیارد و 752 میلیون ریال طی هفت ماه گذشته دریافت کرده اند.

شمسی اظهار کرد: کارآفرینان در سطوح خرد همواره با مشکلاتی نظیر نداشتن توجیه اقتصادی از نظر مقیاس تولید و فرآیند تولید تا بازار، نداشتن پوشش (ضمانت) مورد قبول نهادهای مالی رسمی، نداشتن تجربه قبلی، عدم توان دریافت تسهیلات با تعاریف رسمی، مقرون به صرفه نبودن پرونده های تسهیلات خرد برای بانک ها و مواردی از این دست مواجه هستند.

وی افزود: هم اینک صندوق کارآفرینی امید کنگاور به عنوان تنها نهاد تخصصی با راهبرد تامین مالی خرد در راستای حمایت از کارآفرینی های کوچک حرکت می کند. شهرستان تدین و تمدن کنگاور با جمعیتی افزون بر 85 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.