سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

پرونده سرشماری "اینترنتی" در کرمانشاه بسته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پرونده سرشماری "اینترنتی" در کرمانشاه بسته شد

پرونده سرشماری "اینترنتی"در کرمانشاه بسته شد

قائم مقام مدیر اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 در استان کرمانشاه از سرشماری 678 هزار و 711 نفر از کرمانشاهیان به صورت اینترنتی خبر داد.

مژگان نمکیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به سرشماری 31 درصد از جمعیت استان بصورت اینترنتی، گفت: جامعه هدف ما برای این مرحله از طرح 180 هزار خانوار بود که خوشبختانه 200 هزار و 40 خانوار در این مرحله طرح شرکت کردند که این میزان مشارکت، تحقق 110 درصدی جامعه هدف در استان را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در این مرحله طرح به ترتیب شهرستان گیلانغرب با 210.47 درصد، پاوه با 161.8 درصد، سرپل ذهاب با 153.69 درصد، قصرشیرین با 128.7 و شهرستان کرمانشاه با 114.51 درصد تحقق جامعه هدف، بیشترین میزان مشارکت در مرحله اینترنتی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 را در استان داشتند.

نمکیان با اشاره به اتمام مرحله اینترنتی طرح سرشماری از ساعت 24 شب گذشته (30 مهرماه)، گفت: خانوارهایی که در این مرحله طرح شرکت کردند می‌توانند از امروز تا هشتم آبان ماه با مراجعه به سایت www.sarshomari.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

وی افزود: برای این کار خانوارها باید کد ملی سرپرست خانوار را وارد کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند و بدانند که تنها یک مرتبه برای ویرایش اطلاعات خود فرصت دارند. نمکیان در ادامه با اشاره به آغاز مرحله حضوری طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 از 28 مهرماه سال جاری گفت: در این مرحله طرح 900 مامور سرشماری کار سرشماری خانوارهای کرمانشاهی را انجام می‌دهند.

قائم مقام مدیر اجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 در استان کرمانشاه افزود: این ماموران با یونیفرم‌های طوسی رنگ همانند و کارت شناسایی که منقش به آرم هولوگرام مرکز آمار ایران است به درب تک تک منازل مراجعه کرده و حدود 54 سوال مطرح کرده و این اطلاعات را در تبلت همراه خود ذخیره می‌کنند.

نمکیان خاطرنشان کرد: با وارد کردن کد ملی افراد بسیاری اطلاعات آنها بر روی تبلت ظاهر شده و نیازی به پرسیدن آن سوالات نیست و این امکان هست که سوالات پرسیده شده از خانوار کمتر از 54 سوال باشد.

وی تصریح کرد: در این مرحله خانوارهایی که بصورت اینترنتی سرشماری شدند باید تنها کد آماری که از سامانه دریافت کرده‌اند را به مامور سرشماری تحویل دهند.