جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

پرونده"هفته فرهنگی کرمانشاه" در قشم بسته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پرونده"هفته فرهنگی کرمانشاه" در قشم بسته شد

هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، برنامه های هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم که از هفتم دی ماه آغاز شده بود، شب گذشته(12 دی) پایان یافت.

ابراهیم امجدیان معاون مالی و اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در حاشیه اختتامیه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم در گفت و گو با خبرنگاران ایسنا و ایرنا، با اشاره به استقبال گسترده اهالی جزیره قشم از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد: اجرای برنامه های اینچنینی از سوی استان کرمانشاه در جزیره قشم تداوم داشته باشد.

امجدیان با بیان اینکه برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در راستای اجرای تفاهم نامه فرهنگی میان شورای عالی مناطق آزاد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده تا تمامی اقوام ایرانی و استان ها هفته فرهنگی خود را در مناطق آزاد از جمله قشم، کیش، چابهار، ارس، انزلی و ماکو برگزار کرده و این مناطق نیز متقابلا در استانهای کشور اجرای برنامه فرهنگی داشته باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده دو استان کرمانشاه و اصفهان در جزیره قشم اجرای برنامه داشته باشند. امجدیان افزود: زمان برگزاری هفته فرهنگی منطقه آزاد قشم نیز متقابلا در این دو استان برنامه ریزی شده که در آینده انجام خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال مطلوب و گسترده از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، گفت: خوشبختانه شاهد رضایت طرفین از ابن برنامه بودیم و هم غرفه داران کرمانشاه شاهد استقبال و فروش خوب محصولاتشان بودند و هم مردم جزیره رضایت مطلوبی از برنامه ها داشتند.

امجدیان تصریح کرد: جزیره قشم 10 سال پیش نیز بار دیگر میزبان کرمانشاه در جهت اجرای برنامه های فرهنگی بوده و این برای دومین بار است که میهمانان هنرمندان و صنعتگران کرمانشاهی است که خوشبختانه همواره با استقبال اهالی جزیره همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این برنامه موجب آشنایی اهالی جزیره قشم با آداب و رسوم زیبای استان کرمانشاه شد و اهالی این جزیره تشویق شدند سفری به استان کرمانشاه داشته باشند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، اظهار کرد: برگزاری برنامه های اینچنینی تقریبا به عنوان اولین تجربه ما بود و متاسفانه قصور و کوتاهی در زمینه تبلیغات این برنامه صورت گرفت که امیدواریم در دفعات بعدی برگزاری جبران شود.

امجدیان افزود: خوشبختانه علی رغم تبلیغات اندک شاهد استقبال گسترده اهالی جزیره از این برنامه بودیم. وی تصریح کرد: امیدواریم میزبانی ما از هنرمندان و صنعتگران کرمانشاه ادامه داشته باشد و در دفعات بعدی با تبلیغات گسترده تر شاهد استقبال بیش از پیش از این برنامه باشیم.