سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پروژه آبشوران بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه آبشوران بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارد

پروژه آبشوران بیش از ۵ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: اعتبار امسال پروژه آبشوران ۷ میلیارد تومان است در حالیکه این پروژه ۵.۵ میلیارد بدهی به پیمانکاران دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کیاست امیریان امروز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه و توسعه کرمانشاه اظهار داشت: سد بیستون از نظر تخصیصات جزو طرح‌های ردیف اعتباری است و اما تخصیص آب نداشت و به همین دلیل اعتبارش را کاهش دادند اما حذف نشده و باید از تخصیص آب استان در حوزه کرخه دفاع کنیم. وی اصلی ترین مشکل پروژه آبشوران در شهر کرمانشاه را بحث تامین اعتباردانست و بیان کرد: اعتبار امسال پروژه آبشوران ۷ میلیارد تومان بوده در حالیکه این پروژه ۵.۵ میلیارد بدهی به پیمانکاران دارد و با ۱۰ تا ۱۲ میلیارد اعتبارا سالانه به نتیجه نمی‌رسد.

محرابی پور نماینده سازمان بودجه و برنامه ریزی استان در این نشست با اشاره به وجود ۷۴۸ آبادی در شهرستان کرمانشاه گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۰ نرخ بیکاری در این شهرستان ۲۳.۸ است و از ۳۲۸۴۱۰ جمعیت فعال ما ۲۵۰۱۹۱ شاغل و ۷۸۲۱۹ بیکار هستند. وی بیان کرد: از ۲۱۸ واحد صنعتی دراستان با ده نفر کارکن ۹۲ درصد در شهرستان کرمانشاه است همچنین سهم این شهرستان از ۱۲۵۰ هزار تن تولیدات کشاورزی استان ۳۴.۳ و رتبه یک استان است.

محرابی پور بیان کرد: شهرستان صحنه صحنه رتبه اول تولید محصولات باغداری در استان را دارد و پس از آن شهرستان کرمانشاه با ۵۱ هزار تن وعدد ۲۲.۵ درصدی تولیدات باغی استان رتبه دوم را دارد. معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: منطقه ویژه علم و فناوری ظرفیت توسعه این شهرستان است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: ۸۰۰ میلیون تن ذخایر معدنی در شهرستان کرمانشاه است که ۹۰ درصد آن مصالح ساختمانی می‌باشد و مواد باارزش سنگ تزئینی و مقداری سنگ منگنز جدیدا در سرفیروزآباد اکتشاف شده است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز بیان کرد: کرمانشاه از میان ۱۲۵۰ شهر کشور، نهمین شهر بزرگ ایران است و قم با یک میلیون و ۷۳ هزار جمعیت در جایگاه هشتم قرار دارد. مجتبی نیک‌کردار افزود: نیمی از جمعیت استان در شهرستان کرمانشاه سکونت دارند و اگر مشکلات این شهرستان رفع شود نیمی از مشکلات استان برطرف خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه در این نشست گفت: ساماندهی صنوف در شهر کرمانشاه باید انجام شود همچنین شهرک صنعتی کرمانشاه یعنی جاده سنندج به سمت قزانچی به عنوان موضوعی مهم نیازمند توجه است و دغدغه صنعتگران و واحدهای تولیدی است. در این نشست راه اندازی پرورش اسب در ماهیدشت و حمام حاج شهبازخان از جمله قابلیت‌های توسعه شهرستان کرمنشاه عنوان شد.