جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پشت پرده‌ مشکوک حراج "پالایشگاه" 100 ساله کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پشت پرده‌ مشکوک حراج "پالایشگاه" 100 ساله کرمانشاه

پشت پرده‌ مشکوک حراج "پالایشگاه" 100 ساله کرمانشاه

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی، گفت: متاسفانه این واگذاری دارای برخی ابهامات و پشت پرده مشکوکی است و ما با این واگذاری مخالف هستیم.

احمد صفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه تصریح کرد: پالایشگاه به شرکتی واگذار شده که میزان دارایی‌های آن به طور مشکوکی در صورت‌های مالی بسیار ناچیز در نظر گرفته شده است. وی افزود: مساحت زمین این پالایشگاه مطابق اسناد ثبتی موجود، بیش از 90 هزار هکتار در بهترین نقطه شهر کرمانشاه است که در کارشناسی بعمل آمده از قرار هر متر 50 هزار تومان در نظر گرفته شده و این درحالیست که بر اساس عرف محل، هر متر حداقل سه میلیون تومان به صورت میانگین ارزش دارد.

صفری تصریح کرد: انبار کالای این پالایشگاه دارای بیش از 13 هزار قلم کالا به ارزش تقریبی بیش از 60 میلیارد تومان است که در لیست اموال این شرکت محاسبه نشده است.

این نماینده مجلس افزود: پالایشگاه کرمانشاه دارای 44 مخزن نفتی به ظرفیت 155 میلیون لیتر به ارزش تقریبی بیش از 200میلیارد تومان می‌باشد. همچنین بیش از 100 تن کاتالیست که حاوی حدود 250 کیلوگرم طلای سفید و 440 کیلوگرم اورانیوم بوده در پالایشگاه موجود است که هیچ کدام جز اموال پالایشگاه محاسبه نشده است.

صفری تصریح کرد: اخیرا دستگاه مولد توربینی و کمپرسور توربینی به ارزش بیش از 70 میلیارد تومان خریداری و در محل پالایشگاه نصب شده که آن هم محاسبه نشده است. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: این پالایشگاه دارای ادوات و ماشین آلات بی نظیری به ارزش تقریبی 50 میلیارد تومان شامل جرثقیل‌های غول پیکر و ماشین آلات پیشرفته آتش‌نشانی می‌باشد.

همچنین این پالایشگاه بیش از 200میلیارد تومان تجهیزات صنعتی در مدار تولید دارد که بصورت شبانه روزی فرآورده‌های نفتی تولید می‌کند که اینها هم محاسبه نشده است.

این نماینده مجلس افزود: پالایشگاه دارای تعدادی املاک در محله صد دستگاه و سطح شهر به ارزش تقریبی بیش از 20 میلیارد تومان می‌باشد و دارای چهار باب منزل مسکونی جدید الاحداث به ارزش تقریبی 20 میلیارد تومان و 60 باب منزل قدیمی به ارزش 10 میلیارد تومان می‌باشد که این موارد نیز مانند موارد قبلی محاسبه نشده است.

وی افزود: از طرفی مجموعه خدماتی، رفاهی و ورزشی این پالایشگاه ارزش تقریبی 30 میلیارد تومان هم در نظر گرفته نشده است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: قطعا مجمع نمایندگان استان با ارزان فروشی قدیمی‌ترین صنعت غرب کشور که بیش از هزار نفر در آن مشغول کار هستند مخالفند و خواستار بررسی دقیق این موضوع توسط دستگاه‌های نظارتی هستند.