رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

پلمب ۳ باب مغازه متخلف کشتار غیرمجاز دام در جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

پلمب ۳ باب مغازه متخلف کشتار غیرمجاز دام در جوانرود

پلمب ۳ باب مغازه متخلف کشتار غیرمجاز دام درجوانرود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود از پلمب 3 باب مغازه قصابی متخلف که اقدام به کشتار غیرمجاز دام می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر احمد امیری بانگار امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران از پلمب سه باب مغازه قصابی که اقدام به کشتار غیرمجاز دام در شهرستان جوانرود می کردند خبر داد و اظهار داشت: متصدیان این مغازه ها گوشت و لاشه دام ذبح شده در کنار جاده را در معرض گرد و خاک، دود خودروهای عبوری و گرمای هوا قرار می‌دادند.

وی ادامه داد: این تخلف بهداشتی افراد علاوه بر کشتار غیرمجاز دام، احتمال انتشار انواع بیماری های قابل انتقال از دام به انسان را افزایش و آویزان کردن لاشه در خارج از یخچال نیز موجب فساد سریع تر گوشت می شد.

به گفته رئیس شبکه دامپزشکی جوانرود، پلمب این تعداد مغازه متخلف در راستای اجرای طرح ساماندهی کشتارغیرمجاز دام از مسیر جوانرود - بیاشوش صورت گرفت. امیری تصریح کرد: این مغازه ها که متصدی آنها موازین بهداشتی دامپزشکی را رعایت نمی کردند نیز در جهت حفظ بهداشت عمومی و سلامت جامعه با دستور دادستان شهرستان جوانرود پلمب شدند.

این مسئول از شهروندان خواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۱۵۱۲به نزیکترین شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

رئیس شبکه دامپزشکی جوانرود تأکید کرد: مردم گوشت مصرفی خود را تنها از مراکز عرضه مجاز که دارای مهر و تأییدیه بهداشتی دامپزشکی است، تهیه و از خرید گوشت دام و طیور که به صورت غیر مجاز و غیر بهداشتی درخارج از کشتارگاه ذبح می شود جداً خوداری کنند.