جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پنجاه و سه اکیپ در کرمانشاه بر ذبح دام های قربانی نظارت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

پنجاه و سه اکیپ در کرمانشاه بر ذبح دام های قربانی نظارت می کنند

پنجاه و سه اکیپ در کرمانشاه بر ذبح دام های قربانی نظارت میکنند

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از نظارت بهداشتی و شرعی ۵۳ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی بر ذبح دام های قربانی به منظور تامین بهداشت عمومی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر پرور امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با بهره گیری از توان کارشناسان دامپزشکی و روحانیون ناظر شرعی طی روز عرفه و عید سعید قربان نظارت های بهداشتی و شرعی بر دام ها قربانی را به صورت رایگان توسط ۵۳ اکیپ ثابت و سیار انجام می دهد.

وی با اشاره به تعیین محل های فروش دام زنده در استان، افزود: هم استانی ها و خیرین محترم می توانند دام قربانی خود را از محل هایی که توسط شهرداری مشخص شده و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی است، تهیه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه هدف از نظارت های بهداشتی و شرعی دامپزشکی را تامین بهداشت عمومی و جلو گیری از انتقال بیماری های قابل انتقال از دام به انسان عنوان کرد گفت: تمامی شبکه های دامپزشکی و کشتارگاه های دام سطح استان در روز عید سعید قربان، فعال و آماده ارائه خدمات رایگان به هم استانی ها هستند.

این مقام مسئول ذبح دام در معابر و خیابان هارا موجب آلودگی زیست محیطی دانست و خاطر نشان کرد: در صورت امکان خیرین محترم استان، دام های قربانی خود را در نزدیکترین کشتارگاه ذبح کرده و در منزل با رعایت مسائل بهداشت فردی و محیطی، اقدام به ذبح دام نمایند و همچنین می توانند از نظارت رایگان بهداشتی دامپزشکی توسط اکیپ های سیار بهره مند شوند.

وی یادآور شد: سامانه تلفنی چهار رقمی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ این اداره کل آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به هم استانی های عزیز است.