سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

پیامبر گرامی اسلام (ص) بزرگترین پیام آور صلح و رحمت برای بشریت - نمایش محتوای خبر

 

 

پیامبر گرامی اسلام (ص) بزرگترین پیام آور صلح و رحمت برای بشریت

پیامبر گرامی اسلام (ص) بزرگترین پیام آور صلح ورحمت برای بشریت بودند

یکی از مدرسین حوزه علمیه کرمانشاه از پیامبر گرامی اسلام (ص) به عنوان بزرگترین پیام آور صلح و دوستی برای جهانیان یاد کرد و گفت: آن حضرت خیر و رحمت ابدی را برای تمامی انسان ها به ارمغان آوردند.

حجت الاسلام عبدالله کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا فرا رسیدن سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) را تبریک گفت و افزود: ایشان در طول زندگی گهربارشان رنج های فراوانی را متحمل شدند و سختی های زیادی را به جان خریدند اما با هدایت مردم و تبلیغ دین الهی اسلام توانستند گروه های زیادی را به آن جذب کنند.


وی خاطرنشان کرد: رسول مکرم اسلام (ص) با وجود توطئه های زیادی که علیه ایشان صورت می گرفت هرگز از رسالت عظیمی که بر عهده گرفته بود دلسرد نشده و به هدایت و راهنمایی مردم پرداخت تا اسلام را به عنوان دینی فراگیر به جهانیان معرفی کردند.

حجت الاسلام کریمی، صبر، بردباری، عطوفت و مهربانی را از مهمترین خصیصه های پیامبر (ص) برشمرد و گفت: ایشان یار ضعفا و غمخوار درماندگان بود و هرگز کسی خشم و ناراحتی را در چهره ایشان مشاهده نکرد.

این کارشناس مذهبی توحید را اصلی ترین و مهم ترین پیام روز مبعث عنوان کرد و افزود: فراگیری این اصل چنان گسترده است که اسلام به نام دین توحید شناخته می شود.

وی در پایان اظهار کرد: مساله مبعث و پدید آمدن این حادثه، مهم ترین موضوعی است که در طول عمر طولانی بشریت، برای او اتفاق افتاده است و در سرنوشت انسان و تاریخ بشر، هیچ حادثه ای به قدر این حادثه مؤثر نبوده و هیچ لطفی از طرف پروردگار به عظمت این لطف بر انسان ها وجود نداشته است.