رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

پیامدهای گسترده‌ آسیب‌های اجتماعی در زنان - نمایش محتوای خبر

 

 

پیامدهای گسترده‌ آسیب‌های اجتماعی در زنان

آسیب‌های اجتماعی در زنان پیامدهای گسترده‌تری نسبت به مردان دارد

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور معتقد است، آسیب‌های اجتماعی در زنان پیامدهای بسیار گسترده تری نسبت به مردان دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه،  دکتر حبیب الله مسعودی فرید در همایش ملی "زنان، حمایت‌های اجتماعی- فرصت‌ها و تهدیدها"  که امروز(4 آذر) در کرمانشاه برگزار شد، از زنان به عنوان رکن رکین نهاد خانواده یاد کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی پیامدهای بدتر و گسترده‌تری برای زنان دارد و اگر زنی درگیر آسیب‌هایی مانند اعتیاد، بی خانمانی و .... شد، نیاز به مداخلات سریع‌تر، علمی و پایدارتری دارد.

وی به نقش مهم زنان در نهاد خانواده هم اشاره و تاکید کرد: زنان اصلی ترین رکن نهاد خانواده هستند و تربیت فرزندان را به عنوان اثرگذارترین مسئولیت برعهده دارند.

دبیر علمی این همایش از اهمیت نقش خانواده در جامعه هم یاد کرد و افزود: امروز اهمیت خانواده حتی در کشورهای غربی هم مورد توجه بیشتری قرار دارد.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم با سیر تحولاتی که در حوزه خانواده از گذشته تاکنون رخ داده این نهاد مهم اجتماعی تحت تاثیر قرار گیرد.

مسعودی فرید افزود: باید طرح‌ها و برنامه‌های هدفمند برای حمایت از خانواده و زنان در برابر آسیب های اجتماعی داشته باشیم و نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها را نیز آموزش دهیم.

وی همچنین خواستار مشارکت‌های بین بخشی دستگاه‌های مختلف برای پرداختن به آسیب‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده شد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: نقش خانواده آنقدر مهم است که در همه طرح‌ها و برنامه‌های کلان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... که در کشور اجرا می‌شود باید به نقش خانواده توجه کرد و بررسی نمود که این طرح‌ها بر عملکرد خانواده و خصوصا زنان چه تاثیری دارند.

مسعودی فرید در بخش دیگری از سخنان خود به همایش ملی "زنان، حمایت‌های اجتماعی- فرصت‌ها و تهدیدها" هم اشاره کرد و ادامه داد: پیگیری برای برگزاری این همایش از ابتدای امسال آغاز شد و 250 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد.

وی عنوان کرد: از این تعداد مقاله چهار مقاله در چهار بخش روانشناختی، جامعه شناختی، دینی و حقوقی به عنوان مقالات برتر معرفی خواهند شد. 10 مقاله به پوستر تبدیل می‌شوند و شش مقاله نیز در پنل‌های تخصصی ارائه خواهند شد.

به گفته دبیر علمی همایش، این سه پنل در بخش‌های مختلف " اقدامات اجتماع محور در راستای حمایت از زن و نقش سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه"، " رویکرد مداخله‌ای، روانی، اجتماعی در حمایت از زنان" و "قوانین و مسائل حمایتی از زنان" می‌باشند.