جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پیام شهادت شیخ نمر زنده بودن موج بیداری اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام شهادت شیخ نمر زنده بودن موج بیداری اسلامی است

پیام شهادت شیخ نمر زنده بودن موج بیداری اسلامی است

مشاور عالی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور گفت: شیخ نمر اولین شهید راه بیداری اسلامی نیست و قطعا آخرین شهید راه بیداری اسلامی و مبارزه با ظلم و استکبار هم نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام علیرضا مستشاری در تجمع اعتراض آمیز روحانیون و حوزویان استان کرمانشاه به اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر که امروز (13 دی ماه) در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) کرمانشاه برگزار شد، پیام شهادت شیخ نمر را زنده بودن موج بیداری اسلامی دانست و گفت: اگر بیداری اسلامی زنده نبود امروز شاهد قتل این مجاهد برجسته جهان اسلام نبودیم.

مستشاری با بیان اینکه هیچ جهادی بهتر و بالاتر از شهادت در راه دین نیست، گفت: امثال شیخ نمرها با شهادت نمی‌میرند، بلکه زنده می‌شوند و در زنده نگهداشتن نام اسلام نقش آفرینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهادت شیخ نمر درس‌های زیادی را برای مسلمانان دارد، گفت: یکی از مهمترین این درس‌ها این است که یک عالم حتی در اوج خفقان نیز باید به وظایف خود در قبال اسلام عمل کند.

مشاور عالی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور سپس با تاکید بر اهمیت زنده نگهداشتن دین گفت: دستیابی به این مهم با علم و مجاهدت شدنی است و باید در مواقع لزوم غیرت انقلابی و مبارزه با ظلم داشته باشیم.

مستشاری در ادامه با بیان اینکه آنچه امام خمینی(ره) را به نقطه اوج رساند غیرت دینی و انقلابی ایشان بود، گفت: فرق امام خمینی(ره) با همه بزرگان دیگر در این بود که ایشان نسبت به دین خدا غیور بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ چیز بدتر از سکوت و محافظه کاری و بی اطلاعی و بی‌انگیزه بودن در برابر مشکلات جهان اسلام نیست، گفت: حوزه‌های علمیه باید در برابر ظلم و بیداری اسلامی نه تنها احساس مسئولیت بلکه ایفای نقش کنند، چراکه امور مسلمانان و امت اسلامی به دست حوزه‌های علمیه تدبیر می‌شود.