رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پیست استاندارد دوچرخ سواری در استان نداریم - نمایش محتوای خبر

 

 

پیست استاندارد دوچرخ سواری در استان نداریم

پیست استاندارد دراستان نداریم

رییس هیات دوچرخه سواری استان کرمانشاه گفت: اغلب دوچرخه سواران استان سرعتی هستند، نه استقامتی.

بهرام امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: ساختار ژنتیکی مردم غرب کشور و استان کرمانشاه به گونه ای است که کمتر می توانند در مسابقات استقامتی موفق باشند، اما توانایی فوق‌العاده‌ای در انجام مسابقات سرعتی دارند.

وی ادامه داد: این درحالی است که به عنوان مثال دوچرخه‌سواران تبریزی در مسابقات استقامتی موفق‌ترند که آن هم ریشه در ژنتیک آنها دارد.

امیری تصریح کرد: در دوچرخه‌سواری استقامتی خیلی نیازی به تجهیزاتی همچون پیست مجهز نیست و دوچرخه سواران می توانند در جاده‌های کشور تمرین استقامت کنند، اما برای موفقیت در دوچرخه سواری سرعتی باید حتما پیست استاندارد داشت.

رییس هیات دوچرخه سواری استان کرمانشاه گفت: مشکل دوچرخه سواران کرمانشاهی این است که پیست استانداردی در سطح استان نداریم که بتوانند تمرینات خود را در آن انجام دهند، اگرچه در سطح جاده‌های استان همواره تمرین سرعتی انجام می دهند، اما شرایط جاده هرگز با شرایط یک پیست استاندارد قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی یک پیست استاندارد در کرمانشاه گفت: اگر پول باشد جایی را پیدا کرده ایم که با کمترین اعتبار ممکن می توانیم بهترین پیست دوچرخه سواری را در آن احداث کنیم.

امیری خاطرنشان کرد: پیست‌های استاندارد دوچرخه سواری یا 230 متر هستند یا 330 متر که با راه‌اندازی چنین پیست‌هایی در سطح استان کرمانشاه یقینا شاهد موفقیت‌های چشمگیر دوچرخه سواران کرمانشاهی خواهیم بود.

رییس هیات دوچرخه سواری استان کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای راه‌اندازی پیست دوچرخه سواری در کرمانشاه را بین 200 تا 230 میلیون تومان اعلام کرد.

وی تاکید کرد: راه اندازی پیست دوچرخه سواری یکی از اصلی ترین ملزومات تمرین دوچرخه سواری آن هم در بخش سرعتی است.