جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

پیشرفت ۳۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت ۳۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان جوانرود

پیشرفت۳۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان جوانرود

مدیر عامل شرکت آبفای استان کرمانشاه از پیشرفت ۳۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان جوانرود خبر داد.

منصور کیاور در گفتگو با خبرنگار مهر، اصلاح و بازسازی برخی از شبکه های فرسوده را اهداف و برنامه های هر ساله شرکت آبفا عنوان کرد و اظهار داشت: تعویض کنتورهای معیوب، به روز رسانی تاسیسات مکانیکی و برقی، واگذاری انشعابات جدید به متقاضیان و همکاری با دفاتر پیشخوان دولت برای تسریع در واگذاری ها از دیگر اهداف و عملکردهای این سازمان است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان کرمانشاه تصریح کرد: در همه شهرستانهای استان به ویژه آنهایی که شبکه های فرسوده تری دارند، این اصلاح و بازسازی ها انجام می شود.

وی در ادامه گفت: جهت رفاه حال مشترکین و عدم مراجعه به بانک ها برای پرداخت های خود، آنها می توانند از طریق سایت سازمان و یا سامانه ۱۵۲۲ اقدام به پرداخت قبوض کنند.

کیاور همچنین با اشاره به بحث خشکسالی و کمبود بارندگی ها طی این سالها صرفه جویی در تمام فصول را ضروری دانست و گفت: طلب شرکت آبفا از مردم و ادارات به صورت ویژه در حال پیگیری است و ارگانها هم سعی کرده اند به تناسب اعتبارات خود آن را پرداخت کنند.

مدیر عامل شرکت آبفای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته ۳۱۰ کنتور در شهرستان سرپل ذهاب تعویض شده است، افزود: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در منطقه گرم و خشک تنها از طریق صرفه جویی و مدیریت بر مصرف آب می توان در حفظ منابع محدود آب در منطقه تلاش کرد.

کیاور تعداد مشترکین شهرستان سرپل ذهاب را ۱۴ هزار و ۵۰۰ مشترک عنوان کرد و اظهار داشت: طی این دو ماه ۷۶۴ مورد آزمایشات کلرسنجی در این شهرستان انجام شده است.

این مسئول پیشرفت فیزیکی تصفیه‌ خانه شهر جوانرود را ۳۰ درصد برآورد کرد و گفت: این تصفیه خانه در ابتدا برای ۵۲ هزار و ۳۰۰ نفر طراحی شده بود اما در حال حاضر با اعتبار اولیه ۱۱۴ میلیارد ریال در حال اجرا است و پوشش این طرح تا جمعیت ۷۸ هزار و ۵۰۰ نفر است.

وی از استاندارد سازی ۱۰۴ فقره انشعابات آبفای این شهرستان از ابتدای امسال خبر داد و اظهار داشت: هم سطح سازی ۱۱۷ مورد حوضچه های شیرآلات آب و تهیه شناسنامه فنی‌ برای ۲۴۵ مورد از شیرآلات های آب و نیز انتقال خطوط و شبکه های جمع آوری آب به تعداد ۲۶۲ مورد و تعویض ۸۹۵ شبکه قدیمی و فرسوده از دیگر عملکردهایی است که طی امسال در این شهرستان انجام شده است.