جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه‌ها است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "محمدرضا آمویی" در گردهمایی سالیانه رابطان اجتماعی اداراتپیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه‌ها است دولتی که در سالن جلسات ستاد انتظامی استان برگزار شد، گفت: در هر نظام و دستگاهی، موفقیت و نیل به اهداف مستلزم همکاری منظم و هدفمند کلیه اجزاء تشکیل دهنده می‌باشد و این قانون و قاعده در نظام‌های حاکمیتی نیز حکمفرما است، بدین معنی که رسیدن به اهداف کشور و حاکمیت جز از طریق همکاری دستگاه ها، نهاد‌ها و اقشار مختلف مردم امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: همکاری هدفمند و منظم دستگاه‌ها خود نیازمند فراهم شدن مقدمات و انجام اقدامات و برنامه هایی است که یکی از این اقدامات تعامل مستمر و برگزاری جلسات منظم بین سازمان‌ها به منظور همفکری و تبادل نظر در راستای ترسیم افق و اهداف پیش رو، بررسی و تعیین راهکاری‌های نیل به اهداف، بررسی کاستی‌ها و نقاط ضعف، انتقال نظرات و تجربیات و ... است.

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: گردهمایی حاضر نیز در این چارچوب برگزار شده و انتظامی استان قصد دارد تا با فراهم کردن فرصتی جهت همفکری، همسویی، هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه‌های مختلف، نیل به هدف متعالی پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی در جهت ایجاد جامعه‌ای امن، قانونمند و منظبت را دنبال کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: به اذعان همه کارشناسان، علما و اهل فن، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه‌ها است و در این همکاری پازل گونه، قصور یا بدکارکردی هر یک از اجزا، احتمال موفقیت اقدامات را غیر ممکن کرده و یا به حداقل ممکن کاهش خواهد داد.

سرهنگ آمویی ادامه داد: با علم و ایمان به این اصل، انتظامی استان کرمانشاه در ماموریت خطیر خود در مبارزه با جرم، مجرمان و آسیب‌های اجتماعی دست یاری و همکاری به سوی کلیه دستگاه‌ها و حتی اقشار مختلف مردم دراز کرده و امید داریم تا با تحقق این همکاری، محیطی مناسب و امن را برای زندگی شهروندان و خانواده‌های خود فراهم کنیم.

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود اشاره‌ای به مناسبت‌های پایانی سال از جمله چهارشنبه آخرسال و همچنین تعطیلات نوروز داشت و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر شب چهارشنبه آخر سال همواره آبستن حوادثی ناگوار بوده و به تهدیدی برای آرامش شهروندان و سلامت افراد خصوصا کودکان، نوجوانان و جوانان تبدیل شده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: انتظامی استان کرمانشاه با هدف کاهش و پیشگیری خسارات و آسیب‌های شب چهارشنبه آخر سال برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است و علاوه بر اقدامات سلبی و برخوردهای قانونی با متخلفان و هنجارشکنان در این شب، اقدامات فرهنگی همانند برگزاری گسترده کلاس‌های آموزشی در مدارس، نصب بنرهای آموزشی در سطح شهر، توزیع بروشور و تراکت، حضور کارشناسان انتظامی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، بهره گیری از فضای مجازی در راستای آگاهسازی خانواده ها، چاپ مطالب آموزشی در جراید و ... را نیز در دستور کار قرار داده است؛ و ان شاء الله با مجموعه این اقدامات در کنار اقدامات سایر دستگاه ها، چهارشنبه آخر سالی کم حادثه‌ای را شاهد باشیم.