رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

پیش‌بینی افزایش 10 برابری ترافیک جاده‌های کرمانشاه در موج بازگشت زائرین - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی افزایش 10 برابری ترافیک جاده‌های کرمانشاه در موج بازگشت زائرین

پیش‌بینی افزایش 10 برابری ترافیک جاده‌های کرمانشاه درموج بازگشت زائرین

جانشین پلیس‌راه انتظامی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد، همزمان با موج بازگشت زائرین اربعین، ترافیک جاده‌های استان افزایش 10 برابری داشته باشد.

سرهنگ مراد حیدری در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز موج بازگشت زائرین اربعین، گفت: در حال حاضر در محورهای اصلی تردد زوار در استان، ترافیک نیمه‌سنگین است.

وی افزود: موج اصلی بازگشت زوار دو روز پس از اتمام اربعین است و پیش بینی ما افزایش 10 برابری ترافیک جاده‌های استان در این زمان نسبت به روزهای عادی است. جانشین پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه مسیر اصلی تردد زوار اربعین در رفت و برگشت محور کنگاور-کرمانشاه_اسلام‌آبادغرب و از آنجا به سمت مرز مهران است، گفت: در همین راستا عمده ترافیک در این محور متمرکز است و علاوه بر این محور سنقر و کامیاران نیز طی این روزها با ترافیک نیمه سنگین مواجه است.

حیدری با بیان اینکه تردد زوار در اربعین امسال بنابر آمار اعلامی از سوی مسئولین کشور 120 درصد افزایش یافته است، گفت: این افزایش در ترافیک محورهای استان نیز محسوس است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در همین راستا با توجه به وضعیت شلوغی جاده‌ها از رانندگان می‌خواهیم به طور جد رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته و از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

حیدری با بیان اینکه زوار عمدتا پس از سفر چند روزه در موج بازگشت خسته هستند گفت: در همین راستا از رانندگان می‌خواهیم به طور جد از رانندگی هنگام خواب آلودگی اجتناب کرده و هر دو ساعت یکبار به مدت یک ربع ساعت در محلی توقف کرده و استراحت کنند.

جانشین پلیس راه انتظامی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تمامی زوار به سلامت به خانه‌هایشان بازگردند.