جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

پیش‌بینی تولید بیش از 600 هزار تن چغندر قند در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی تولید بیش از 600 هزار تن چغندر قند در استان کرمانشاه

پیش‌بینی تولید بیش از 600 هزار تن چغندر قند در استان کرمانشاه

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: امسال بیش از 600 هزار تن چغندر قند در این استان تولید شود.

شهریار قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: بهار امسال یازده هزار و 500 هکتار چغندر بهاره در استان کرمانشاه کشت شده است. قاسمی متوسط عملکرد چغندرقند در مزارع استان کرمانشاه را 56 تن در هکتار اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 645 هزار تن چغندر قند در این استان تولید شود.

به گفته سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیشترین چغندرقند استان در شهرستان اسلام‌آباد غرب تولید می‌شود. قاسمی عیار چغندر قند تولیدی در استان کرمانشاه را 16.6 درصد عنوان کرد و افزود: این عیار عیار نسبتا بالایی می‌باشد.

وی با بیان اینکه کار فرآوری بخشی از چغندر قند تولیدی در استان کرمانشاه در کارخانجات داخل استان انجام می‌شود، گفت: کارخانه‌های قند اسلام‌آبادغرب و بیستون کار فرآوری چغندر قند تولیدی در استان را بر عهده دارند

 قاسمی افزود: نمایندگان جهاد کشاورزی در دو کارخانه قند داخل استان حضور داشته و بر عیارسنجی چغندر قند تولیدی استان نظارت خواهند داشت.

به گفته سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه مازاد چغندر تولیدی در استان برای فرآوری به کارخانجات استان‌های همدان، قزوین و اصفهان فرستاده می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه برداشت چغندر در مزارع استان آغاز شده، گفت: خرید چغندر قند از چغندرکاران این استان از 20 شهریور ماه آغاز شده و تا اواخر آذرماه ادامه پیدا خواهد کرد.