جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

پیش‌بینی تولید 2500 تن خرما در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی تولید 2500 تن خرما در استان کرمانشاه

پیش‌بینی تولید 2500 تن خرمادر استان کرمانشاه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد: امسال 2500 تن خرما از نخیلات شهرستان قصرشیرین تولید شود.

رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سطح نخیلات استان کرمانشاه را 598 هکتار اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه 242 هکتار نخیلات بارور دارد و 356 هکتار دیگر از از نخیلات استان نهال هستند و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه متوسط عملکرد نخیلات استان را 10 تن در هکتار اعلام کرد و افزود: اشرسی، زاهدی، جعفری و دیری از اراقم خرمای تولیدی استان هستند.

به گفته زارعی اشرسی از رقم‌های خاص شهرستان قصر شیرین است که عمده خرمای تولیدی این رقم در کشور در شهرستان قصرشیرین تولید می‌شود. وی افزود: رقم اشرسی دارای دو نوع خشک و نرم است و همه انواع آن درشت، گوشتدار، با کیفیت و بسیار خوش طعم هستند.

به گفته زارعی سال گذشته در مجموع 2243 تن خرما در استان کرمانشاه تولید شد. زارعی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی در راستای توسعه نخیلات استان کرمانشاه گفت: امسال احداث 100 هکتار نخیلات جدید در استان را در برنامه داریم.

به گفته زارعی برداشت خرما از نخیلات استان کرمانشاه از اواخر شهریور ماه آغاز می شود. مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سطح استان تنها در شهرستان قصرشیرین نخیلات داریم.