رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

پیش‌بینی تولید200 هزار تن "چغندرقند" در اسلام آبادغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی تولید200 هزار تن "چغندرقند" در اسلام آبادغرب

پیش‌بینی تولید200 هزار تن"چغندرقند" در اسلام آبادغرب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آبادغرب پیش بینی کرد، امسال حدود 200 هزار تن چغندرقند از سطح مزارع این شهرستان برداشت شود.

اکبر میرزایی‌کلهر در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه شهرستان اسلام‌آباد غرب بیشترین سطح زیرکشت چغندر قند در استان کرمانشاه را دارد، گفت: اسلام آبادغرب قطب تولید چغندر استان است و بیشترین چغندر قند تولیدی کرمانشاه در این شهرستان تولید می‌شود.

میرزایی‌کلهر سطح زیر کشت چغندرقند در شهرستان اسلام آبادغرب را 3700 هکتار عنوان کرد و افزود: سال گذشته 4250 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت چغندر قند رفت که این میزان امسال به منظور مدیریت منابع آبی کاهش یافت و برنامه کاهش سطح زیر کشت چغندرقند را در سال‌های آتی نیز ادامه خواهیم داد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب متوسط عملکرد چغندر قند در این شهرستان 52 تن در هکتار است. میرزایی‌کلهر متوسط عیار چغندرقند تولیدی در این شهرستان را نیز تاکنون 17.5 درصد عنوان و اظهار کرد: شهرستان اسلام آبادغرب در زمینه عیار چغندرقند تولیدی در سطح کشور رتبه دار است.

وی افزود: حدود 60 درصد چغندرقند تولیدی در این شهرستان در کارخانه قند اسلام آبادغرب فرآوری شده و مابقی به کارخانه‌های قند بیستون، نقش جهان اصفهان، بنیاد اصفهان، قزوین و همدان فرستاده می‌شود.

میرزایی‌کلهر گفت: برداشت چغندرقند در این شهرستان از 15 شهریور ماه آغاز شده و تا اوایل آذر ماه ادامه می‌یابد.