رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

پیش بینی بارش80 میلی متری برای نیمه غربی وشمالی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی بارش80 میلی متری برای نیمه غربی وشمالی استان

پیشبینی بارش80 میلی متری برای نیمه غربی وشمالی استان

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، از نفوذ سامانه بارشی قوی به جو منطقه خبر داد و گفت: این سامانه از روز شنبه تا دوشنبه آینده بارش های بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

علی محمد زورآوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه ای قوی و بارش زا، از روز شنبه تا اوایل روز دوشنبه جو منطقه را تحت تاثیر گرفته که ضمن افزایش دمای شبانه، به تناوب سبب بارندگی سنگین، همراه با وزش باد و رعد و برق در سطح استان می شود.

وی با بیان اینکه تمرکز و شدت بارش از عصر روز شنبه تا عصر روز یکشنبه خواهد بود، افزود: این بارش ها علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی ممکن است سبب وقوع سیلاب در نقاط مستعد شود.

زورآوند خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود بیشترین بارش این سامانه در نیمه غربی و نواحی شمالی استان اتفاق بیفتد و میانگین بارش ها را در سطح استان به 60 تا 80 میلیمتر برساند.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه یادآوری کرد: بارش علاوه بر ارتفاعات، در گردنه‌های مرتفع استان، بتدریج به شکل برف نیز مشاهده خواهد شد. وی گفت: وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات و رگبار پراکنده تگرگ و صاعقه از پدیده های احتمالی سامانه بارشی هفته آینده خواهد بود.

زورآوند همچنین حداکثر دمای هوای امروز شهر کرمانشاه را 11 درجه بالای صفر عنوان و اظهار کرد: پیش بینی می شود دمای امشب نیز در سردترین حالت به 2 درجه زیر صفر برسد.

وی در پایان گفت: گرمترین نقطه امروز استان، شهرستان قصرشیرین با دمای 14 درجه بالای صفر و سردترین نقطه نیز امشب شهرستان های کنگاور، سنقر و کلیایی، اسلام آبادغرب و دالاهو با دمای سه درجه زیر صفر خواهد بود.