جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

پیش بینی کشت ۴۰۰ هزار هکتار گندم در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی کشت ۴۰۰ هزار هکتار گندم در استان کرمانشاه

پیش بینی کشت ۴۰۰ هزار هکتار گندم در استان

سرپرست مدیریت زراعت جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی شده امسال قریب به ۴۰۰ هزار هکتار گندم آبی و دیم در استان کرمانشاه کشت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس قاسمی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: کشت گندم در استان کرمانشاه از ۱۰ مهرماه آغاز شده و تا اوایل آبان ماه، کشت در مناطق سرد و معتدل استان به پایان خواهد رسید.

قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۸۵ هزار هکتار گندم در استان کشت شده، خاطر نشان کرد: به کشاورزان استان توصیه می‌کنیم کشت پاییزه را به موقع انجام دهند.

وی با بیان اینکه کشاورزان عزیز در خصوص عمق کشت و میزان مصرف بذری و... با کارشناسان مراکز دهستان مشورت کنند، افزود: در کشت گندم آبی حداکثر ۲۰۰ کیلوگرم بذر و در دیم حداکثر ۱۵۰ کیلوگرم بذر کشت شود و سعی کنند عمق کشت رعایت شود.

کشت ۲۵ هزار هکتار جو در استان کرمانشاه قاسمی با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۵ هزار هکتار نیز کشت جو در استان صورت گرفته، تصریح کرد: پیش بینی می شود حدود ۱۶۰ هزار هکتار از مزارع استان جو کشت شود.

وی در ادامه بیان کرد: نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان به مقدار مورد نیاز استان تدارک دیده شده است و کمبودی در این زمینه نداریم. سرپرست مدیریت زراعت جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در کنار کشت گندم و جو کشت پاییزه نخود نیز انجام می‌گیرد، گفت: پیش بینی می‌کنیم حدود ۷ هزار هکتار از اراضی استان نخود به صورت دیم کشت شود.

کشت ۴ هزار و ۶۰۰ هکتار کلزا در استان کرمانشاه قاسمی با بیان مزایای کشت نخود پاییزه افزود: مزایایی از جمله استفاده بهینه از آب در فصول پاییز و زمستان، عملکرد بالا، برداشت مکانیزه و تناوب خوب در کشت نخود پاییزه قابل توجه است.

وی سپس به کشت کلزا در استان کرمانشاه پرداخت و تصریح کرد: تاکنون حدود ۴هزار و ۶۰۰ هکتار کلزا در استان کشت شده است.

قاسمی در پایان با اشاره به اهمیت کشت کلزا افزود: کاهش وابستگی کشور به واردات روغن، تناوب خوب با محصولاتی همچون گندم بدلیل مبارزه با بیماری‌ها و آفات همچنین افزایش عملکرد گندم بعد از کشت کلزا از مزایای کشت کلزا است.