جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

پیش ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا آغاز شد

فرماندار کرمانشاه از آغاز پیش ثبت نام نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان و همزمان با سراسر کشور خبر داد.

فضل الله رنجبر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور، داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر از امروز (24اسفند) می توانند با در دست داشتن مدارک لازم به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و کار ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

وی افزود: افراد داوطلب پس از انجام ثبت نام اولیه، کد رهگیری دریافت می کنند که باید این کد تا زمان ثبت نام اصلی که از 30 اسفند آغاز و تا ششم فروردین 96 ادامه پیدا می کند، نگه دارند.

رنجبر همچنین در خصوص مدارکی که نامزدها در هنگام پیش ثبت نام باید همراه داشته باشند، نیز گفت: اصل شناسنامه و کارت ملی، یک قطعه عکس سه در چهار جدید، مدرک تحصیلی کاردانی یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت، مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن برای شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت، مدرک دیپلم برای داوطلبان روستاهای بالای 200 خانوار جمعیت، سواد خواندن و نوشتن برای روستاهای تا 200 خانوار جمعیت، اصل کارت پایان خدمت وظیفه یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان، اصل گواهی قبول استعفا برای شاغلین موضوع ماده 28 قانون شوراها و اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدارکی هستند که باید نامزدهای انتخابات شوراها همراه داشته باشند.

فرماندار کرمانشاه یادآوری کرد: همچنین ایثارگران، آزادگان، جانبازان و فرزندان معظم شهدا نیز در صورت نامزدی باید مدرک مربوط به هر کدام از این دسته های یاد شده را ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که قصد نامزد شدن در حوزه کرمانشاه، ماهیدشت، هلشی و کوزران را دارند در زمان ثبت نام اصلی (30 اسفند 95 تا 6 فروردین 96) باید به فرمانداری کرمانشاه، افرادی که قصد نامزد شدن در روستاهای بخش مرکزی را دارند باید به ساختمان بخشداری مرکزی واقع در خیابان بنت الهدا بالاتر از دادگستری کل استان کرمانشاه و افرادی هم که قصد نامزد شدن برای روستاهای بخش کوزران، ماهیدشت، فیروزآباد و بیلوار را دارند باید به بخشداری های محل مذکور مراجعه کنند.

رنجبر گفت: پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا 29 اردیبهشت 96 همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.