جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پیگیری جدی در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

پیگیری جدی در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

پیگیری جدی در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه مجددا پیگیری های جدی، قاطعانه و کارشناسانه در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه را از مجمع نمایندگان استان خواستار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله مصطفی علما امروز چهارشنبه در نشست با "احمد صفری" نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی که مسئول پیگیری موضوع واگذاری پالایشگاه کرمانشاه می باشد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس باید این موضوع مهم را از همه مراجع ذیربط کشوری با جدیت پیگیری کنند.

وی افزود: این خواسته مردم کرمانشاه است که نمایندگان با جدیت این موضوع را پیگیری کنند چرا که پالایشگاه کرمانشاه را حتی برابر با خون خود می دانند و نسبت به واگذاری آن شدیدا ابراز نارضایتی می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه نیز گفت: خواست مجمع نمایندگان کرمانشاه همچنان لغو این مزایده مشکوک می باشد و ذره ای نیز از مواضع خود در این زمینه کوتاه نیامده اند. "احمد صفری" ضمن انتقاد از استاندار کرمانشاه گفت: مصاحبه تلویزیونی استاندار در خصوص واگذاری پالایشگاه، متاسفانه متفاوت ازمطالبی بود که در نشست مجمع نمایندگان با ایشان انجام شد بود.

وی افزود: در نشستی که با استاندار برگزار شد هیچ تغییری در مواضع مجمع نمایندگان مبنی بر لغو این مزایده مشکوک ایجاد نشده است و تنها نوع واگذاری در صورت نیاز که در این نشست بحث شده است واگذاری سهام پالایشگاه به کارکنان پالایشگاه و نه واگذاری به بخش خصوصی است.

وی در ادامه با اشاره به درخواست مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در نشستی که با آقای لاریجای رئیس محترم مجلس شورای اسلامی داشته ایم بحمدالله ایشان نیز دغدغه مردم کرمانشاه را داشتند و دستور بررسی ویژه این موضوع را صادر کرده اند.

صفری با انتقاد از نحوه واگذاری و شخص خریدار پالایشگاه کرمانشاه گفت: مگر می شود چنین مزایده عظیمی تنها با دو خریدار و بدون حضور نهاد های نظارتی کشور انجام شود و خریدار این مجموعه نیز هیچ گونه صلاحیتی برای واگذاری این مجموعه را ندارد.

وی افزود: یکی از مهمترین بند های قانونی برای خریدار در مزایده داشتن اهلیت مدیریتی که به معنای داشتن حداقل پنج سال تجربه مدیریتی در بخش پالایشگاهی می باشد و این در حالیست که از زمان تاسیس شرکت خریدار تنها ۱۴ ماه می گذرد و این شرکت هنوز تعهدات مالی خود را در قبال خرید شرکت لبنیاتی خریداری شده، انجام نداده است.

وی گفت: مهمتر از همه، زمین های پالایشگاه موقوفه ای می باشد و پالایشگاه حق واگذاری آن به غیر را ندارد و تجهیزات این پالایشگاه نیز طبق قرارداد های ملی پس از راه اندازی پالایشگاه آناهیتا باید به آنجا منتقل شود.

وی افزود: مردم کرمانشاه بارها اعلام کرده اند که در زمان جنگ آنقدر که نگران بمبارن پالایشگاه کرمانشاه بوده اند نگران خانه و زندگی خود نبوده اند چرا که این پالایشگاه را سرمایه ای برای آیندگان این استان می دانند و امروز نیز خواستار لغو این واگذاری هستند.

صفری ضمن انتقاد از دولت اظهار داشت: ما گلگی داریم که چرا مصوبه سفر مقام معظم رهبری مبنی بر تخصیص سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان برای رفع محرومیت زدایی از استان کرمانشاه را انجام نمی دهند و از این طرف با واگذاری پالایشگاه به این همه بیکاری و محرومیت در این استان دامن می زنند.