رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

پیگیری طرح توسعه کتابخانه های روستایی با جدیت بیشتر - نمایش محتوای خبر

 

 

پیگیری طرح توسعه کتابخانه های روستایی با جدیت بیشتر

پیگیری طرح توسعه کتابخانه های روستایی با جدیت بیشتر

فرماندار شهرستان دالاهو با بیان اینکه کتابخوانی در سطح جامعه باید فرهنگ سازی شود، گفت: طرح توسعه کتابخانه های روستایی با توجه به اهمیت مساله کتابخوانی باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی فرمانداری دالاهو روز دوشنبه به نقل از مرادعلی تاتار در دومین جلسه انجمن کتابخانه های دالاهو اعلام کرد: در طرح توسعه کتابخانه های روستایی به دهستان های بالای هزار نفر ملک و زمین برای احداث کتابخانه به صورت حق انتفاع 25 ساله اهدا یا واگذار می شود و انجمن خیران نسبت به تجهیز این کتابخانه و جذب نیرو اقدام خواهند کرد.

او به فرمایش های مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و اهمیت کتابخوانی در کشور اشاره کرد و گفت: کودکان را باید از همان کودکی به کتابخوانی تشویق کنیم و نگذاریم فن آوری های جدید بین کودکان و کتاب فاصله بیندازد.

تاتار، بر پرداخت حق کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری تاکید کرد و گفت: انجمن کتابخانه عمومی شهرستان دالاهو از سال 83 تا به حال 290 میلیون ریال از شهرداری طلب دارد که مقرر شد در اولین فرصت شهرداری برای این منظور راهکاری ارایه دهد.

طرح توسعه کتابخانه های روستایی یک طرح ملی برای توسعه کتابخوانی در تمام نقاط کشور است. شهرستان دالاهو با 40 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.