رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

چاپ ۹۷ عنوان کتاب در استان کرمانشاه طی امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

چاپ ۹۷ عنوان کتاب در استان کرمانشاه طی امسال

چاپ ۹۷ عنوان کتاب در استان کرمانشاه طی امسال

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از چاپ ۹۷ عنوان کتاب در استان کرمانشاه طی ۹ ماهه سپری شده از امسال خبر داد.

ابراهیم رحیمی زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تعداد کتب چاپ شده در استان کرمانشاه طی مدت سپری شده از امسال گفت: در سه ماهه سوم امسال ۴۲ عنوان کتاب به چاپ رسیده است. وی یادآور شد: با احتساب ۳۵ عنوان کتاب چاپ شده در سه ماهه ابتدایی امسال و ۲۰ عنوان کتاب چاپ شده در سه ماهه دوم، مجموعا ۹۷ عنوان کتاب طی ۹ ماهه سپری شده از امسال در استان کرمانشاه به چاپ رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح و خاطرنشان کرد: در طول سه ماهه سوم امسال مجموعا ۴۲ عنوان کتاب به چاپ رسیده که تیراژ این تعداد کتابها به ۳۵ هزار جلد می رسد.

وی گفت: خوشبختانه اکثر کتاب های چاپ شده توسط انتشارات سطح استان کرمانشاه مجوز گرفته اند و این خود باعث رونق حوزه نشر در استان می شود.

رحیمی زنگنه افزود : در مهر ماه امسال ۱۲ عنوان، در آبان ماه ۱۴ عنوان و در آذر ماه ۱۶ عنوان کتاب چاپ و اعلام وصول شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: حدود ۸ عنوان کتاب در زمینه های علوم اجتماعی، سیاسی و تاریخی و ۱۵ عنوان در حوزه ادبیات و رمان، ۶ عنوان در حوزه مذهبی، ۶ عنوان در حوزه علمی و ۷ عنوان در سایر حوزه ها به چاپ رسیده است.

وی تاکید کرد: این تعداد کتاب اعلام وصول شده به جز کتاب هایی است که شابک، فیپا و مجوز گرفته اند و تعدادی از کتابهایی که مجوز دریافت کرده اند هنوز به چاپ نرسیده اند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رشد و توسعه جامعه را مستلزم رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: باید کتاب به عنوان زیربنای توسعه و شرط اساسی این مهم، در سید خانوارها قرار گیرد.

وی تاکید کرد : باید زمینه ای فراهم کنیم تا خانواده ها به جای استفاده بی رویه از ابزارهای ارتباطی از جمله تبلت و موبایل از کتاب استفاده کنند.

رحیمی زنگنه افزود : باید از کتاب برای ارتقای فرهنگ انقلاب و پویایی آن بهره ببریم و از آن ذخیره ای بسازیم تانسل های آینده نیز از آن بهره مند شوند.