رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

چاپ 188 مقاله ISI توسط اساتيد دانشكده شيمي دانشگاه رازی - نمایش محتوای خبر

 

 

چاپ 188 مقاله ISI توسط اساتيد دانشكده شيمي دانشگاه رازی

چاپ 188 مقاله ISI توسط اساتيددانشكده شيمي دانشگاه رازی

رييس دانشكده شيمي دانشگاه رازی کرمانشاه از چاپ 188 مقاله ISI توسط اساتيد دانشكده شيمي طی سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دكتر فهيمه جلالي در این باره اظهارکرد: امسال تاكنون بيش از 188 مقاله علمي توسط اساتيد دانشكده شيمي در مجلات معتبر ISI به چاپ رسيده كه سهم بسيار بزرگي در مجموع توليدات علمي دانشگاه دارد.

وی ادامه داد: همچون سالهاي گذشته دانشكده شيمي پيشتاز عرصه پژوهش در دانشگاه رازي است كه اين موضوع توجه بيشتر مسوولين دانشگاه را به مجموعه شيمي مي طلبد تا همچنان و با شتاب بيشتر توانايي علمي خود را به منصه ظهور برسانند. جلالي در خصوص برنامه هاي دانشكده شيمي در زمينه فعاليت هاي پژوهشي تصريح كرد: در رشته شيمي مانند ساير رشته هاي علوم پايه، تحقيقات بنيادي انجام مي شود و اكثر اين تحقيقات و نتايج حاصل از آنها، چندين سال طول مي كشد تا به عرصه جامعه و صنايع كشيده شوند.

وي افزود: اساتيد دانشكده شيمي در زمينه هاي جديد رشته خود تحقيقات با ارزشي انجام مي دهند و نتايج آنها را در مجلات معتبر بين المللي چاپ مي کنند. البته انجام این تحقيقات بسيار پرهزينه بوده و در رشته شيمي نياز به دستگاه هايي داريم كه قيمت برخي از آنها بسيار زياد است.

رييس دانشكده شيمي دانشگاه رازی کرمانشاه خاطرنشان كرد: كارنامه دانشكده شيمي طي ساليان متمادي و از ابتداي تشكيل گروه شيمي در دانشگاه رازي، نشان دهنده وجود اين پتانسيل در مجموعه شيمي است، بطوريكه با اطمينان از نتايج ارزنده تحقيقات در اين دانشكده، دولت مي تواند سرمايه گذاري وسيعي جهت فراهم نمودن امكانات مورد نياز کند.

جلالي تاكيدکرد: عده اي از اساتيد دانشكده در حل معضلات صنايع مختلف (بخصوص صنعت نفت) فعاليت چشمگيري دارند. همچنین معضلات زيست محيطي استان در اين دانشكده به نحو بارزي در حال مطالعه و بررسي مي باشد.

جلالي در خصوص برنامه هاي آتي دانشكده در بخش آموزش و پژوهش گفت: رويكرد دانشكده در بخش آموزش توجه ويژه به كيفيت آموزش (بويژه در دوره كارشناسي) است تا بستر علمي و تئوري قوي ايجاد شود و فارغ التحصيلان توانايي لازم را جهت ورود به مشاغل مرتبط بدست آورند.

ضمن اينكه در دوره هاي تحصيلات تكميلي كارايي بسيار بالاتري خواهند داشت.

وي افزود: در بخش پژوهش نیز بدنبال تامين نيازمندي هاي گروه هاي مختلف پژوهشي هستيم تا دانشكده بتواند كيفيت و كميت تحقيقات خود را گسترش دهد.