جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

چاپ 40 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

چاپ 40 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان کرمانشاه

چاپ 40 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده باید تا زمان برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره سرداران و 9800 شهید استان کرمانشاه 50 عنوان کتاب با موضوعات دفاع مقدس در این استان به چاپ برسد، گفت: تاکنون 40 عنوان کتاب در استان به چاپ رسیده و کار چاپ 10 عنوان کتاب دیگر نیز در دست اقدام است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ مرادعلی محمدی در شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه این ظرفیت در استان وجود دارد که تا زمان برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره سرداران 20 عنوان کتاب دیگر به تعداد کتب چاپ شده استان اضافه شود، گفت: در این صورت تعداد کتب چاپ شده در استان به 70 عنوان خواهد رسید.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی در راستای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل حاضر و آیندگان با استفاده از چاپ کتاب در حوزه دفاع مقدس گفت: پرداختن به این موضوعات می‌تواند نقش مهمی در تقویت روحیه خودباوری در جامعه بخصوص در افرادی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند، داشته باشد.

محمدی با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره سلحشوران هشت سال دفاع مقدس ضرورت دارد، گفت: آشنا نمودن نسل های آینده با فرهنگ دفاع مقدس از طریق کتبی که در این حوزه به چاپ می‌رسد، می‌تواند کارکردهای مثبت زیادی به همراه داشته باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس در استان کرمانشاه داشت و گفت: کارهای مربوط به طرح، زمین و ... پروژه باغ موزه دفاع مقدس در استان به اتمام رسیده است.

محمدی آغاز ساخت باغ موزه دفاع مقدس در استان کرمانشاه را نیازمند تخصیص اعتبار دانست و افزود: اگر برای آغاز این پروژه از محل اعتبارات استانی اعتباری در نظر گرفته شود و پروژه آغاز بکار کند، از محل اعتبارات ملی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز اعتباراتی برای ادامه کار پروژه دریافت خواهیم کرد.