جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

چاپ 50 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

چاپ 50 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در کرمانشاه

چاپ 50 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس درکرمانشاه

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه از چاپ 50 جلد کتاب در موضوعات مختلف دفاع مقدس در این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

مراد علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه با بیان اینکه تا پایان سال جاری 50 جلد کتاب در موضوعات مختلف دفاع مقدس مثل خاطره گویی، وصیت نامه شهدا، شعر، کودک و ... در استان به چاپ خواهد رسید، گفت: تاکنون 14 جلد از این کتاب ها چاپ شده اند.

 مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه چاپ این کتاب ها از سلسله برنامه های کنگره سرداران و 9800 شهید استان می باشد، از چاپ 20 کتاب از این کتاب ها تا یک ماه آینده خبر داد.

محمدی در ادامه با بیان اینکه از سه سال گذشته شش یادمان در استان تکمیل شده است، از در دست اقدام بودن ساخت هفت یادمان دیگر خبر داد و افزود: این یادمان ها در مجموع 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

به گفته این مسئول همچنین کار ساخت سه یادمان دیگر در استان در دست مطالعه است.

محمدی اشاره ای هم به آخرین روند پروژه ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان کرمانشاه داشت و گفت:  مشکلات مربوط به آغاز ساخت این پروژه حل شده و از چند روز آینده کارهای عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار استان کرمانشاه در ادامه از تدوین سند چشم انداز بنیاد و به تصویب رسیدن آن در شورای عالی دفاع مقدس خبر داد و افزود: متناسب با این سند، سند چشم انداز بنیاد استان ها نیز تدوین خواهد شد.

محمدی ابراز امیدواری کرد: تدوین این سند بتواند گام مهمی در راستای انتقال ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس به نسل حاضر و آیندگان باشد.

به گفته محمدی ایجاد ساز و کار جمع آوری اسناد و مدارک شنیداری و دیداری با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ها و فضای مجازی از اولویت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خواهد بود.