رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

چند طرح کشاورزی در استان کرمانشاه افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چند طرح کشاورزی در استان کرمانشاه افتتاح شد

به مناسبت ایام الله دهه فجر و با حضور وزیر جهاد کشاورزی چند طرح کشاورزی در استان کرمانشاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت ایام الله دهه فجر و طی امروز سه شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی چند طرح کشاورزی در استان کرمانشاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح مجتمع سردخانه‌ای ۱۲ هزار و ۵۰۰ تنی در کرمانشاه از جمله طرح های افتتاحی جهاد کشاورزی با حضور معاون وزیر جهاد در کرمانشاه بود که اعتباری بالغ بر ۱۴۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای آن صورت گرفته است.

از ۱۴۲ میلیارد اعتبار هزینه شده در این طرح حدود ۷۲ میلیارد ریال به صورت تهسیلات بانکی بوده است و ۱۴ نفر نیز در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت شده اند. هم چنین و طی سفر معاون وزیر کشاورزی به استان کرمانشاه، سیستم ۱۰۰ هکتاری آبیاری تحت فشار در شهرستان کرمانشاه به بهره برداری رسید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی هم چنین از چند واحد گلخانه ای در استان بازدید کرد. افتتاح طرح مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای و طرح «فرآوری و بسته بندی آجیل» افتتاح مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای در در روستای خرم آباد علیا از توابع بخش مرکزی شهرستان روانسر با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان از دیگر پروژه های افتتاحی بود.

سه میلیارد ریال از اعتبار و سرمایه این طرح از محل تسهیلات بانکی تامین شده و ظرفیت تولید ۶۰ هزار تن گوشت مرغ در سال را دارد

افتتاح طرح «فرآوری و بسته بندی آجیل» از دیگر طرح های استان کرمانشاه بود که به مناسبت دهه فجر و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.