جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

چند پروژه آموزشی و صنعتی توسط استاندار کرمانشاه افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چند پروژه آموزشی و صنعتی توسط استاندار کرمانشاه افتتاح شد

چندین طرح آموزشی و صنعتی با حضور استاندار و جمعی از مدیران در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه در ششمین روز از دهه مبارک فجر، دبیرستان ۱۲ کلاسه قلم ناحیه ۳ کرمانشاه با حضور استاندار، اصحاب رسانه و جمعی از مدیران به بهره‌برداری رسید.

این واحد آموزشی در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر و زیربنای ۲۰۸۰ متر مربع ساخته شده که ۹۹ میلیارد ریال هزینه تمام شده دارد و از محل سفر مقام معظم رهبری به استان و منابع انسانی تامین اعتبار شده است.

این پروژه شامل ۱۲ کلاس درس، آزمایشگاه، سالن چندمنظوره، نمازخانه، کلاس IT، اتاق اداری و کتابخانه است و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد، سیستم اعلام و اطفاء حریق، دزدگیر و آسانسور می‌باشد. از دیگر پروژه‌هایی که امروز توسط استاندار کرمانشاه به بهره‌بداری رسید طرح صنعتی پژوهان صنعت و طرح تولید اتصالات و شیرآلات فرخی در شهرک صنعتی بیستون بود. نیک مرد، مدیر تولید این واحد صنعتی گفت: روزانه ۱۰۰۰ قطعه شیرخودکار تولید داریم ظرفیت اشتغالزایی نیز از ۲۰۰ نفر به ۲۰ نفر رسید زیرا با وام‌های ما موافقت نکردند.

وی بیان کرد: این واحد برای ۱۴ نفر به طور مستقیم و تعدادی نیز به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است. یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار این پروژه است و ظرفیت تولید در واحد ژیکان صنعت روزانه ۱۰۰۰ قطعه شیرخودکار در یک شیفت است.

اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استان همدل است تا سرمایه گذاران را کمک کند و رونق خوبی در استان ایجاد شود.

وی در خصوص واحدهای تولیدی افتتاح شده توضیح داد: واحد اول در کمتر ازده ماه راه اندازی شده و به دلیل اینکه واحد را زود به بهره برداری رساندند، سازمان صنایع استان، شرکت شهرک‌ها نیز حمایت بعمل آورده و ۶۰ درصد از قیمت توافق شده زمین را بخشیدند.

رازانی بیان کرد: زمینه سرمایه گذاری در استان وجود دارد و نیاز به سرمایه گذاری بالا است و باید از فعالان در بخش خصوصی و بخش‌های عمومی دعوت کنیم تا حضور بیشتری پیدا کنند و ما بتوانیم مشکل اقتصادی و اشتغال استان را حل کنیم.