سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

چهار صد و 40 هزار درخواست دریافت کارت ملی هوشمند در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار صد و 40 هزار درخواست دریافت کارت ملی هوشمند در استان

چهار صد و 40 هزار درخواست دریافت کارت ملی هوشمنددر استان

معاون ثبت احوال استان کرمانشاه با بیان اینکه 440 هزار درخواست دریافت کارت ملی هوشمند در استان داشته‌ایم، اظهار کرد: تاکنون 360 هزار کارت ملی هوشمند در استان کرمانشاه صادر شده که 316 هزار مورد آنها تحویل صاحبانشان شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حسین نظری در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان کرمانشاه که امروز(14 دی) در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه روزانه درخواست صدور هزار کارت ملی هوشمند داریم، تاکید کرد: در تابستان گذشته این درخواست‌ها به روزانه دو هزار مورد رسید که همین درخواستهای زیاد اندکی از سرعت کار کاسته بود. نظری از تمامی افرادی که تاکنون کارت‌ ملی هوشمند نگرفته و از کارت ملی‌های قدیمی خود استفاده می‌کنند خواست برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

معاون اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه ادامه داد: کارت ملی هوشمند تنها کارتی است که با اثر انگشت فعال می‌شود و حاوی یک تراشه است که قابلیت دریافت اطلاعات حدود 50 کارت را دارد. نظری در ادامه اشاره‌ای هم به صدور شناسنامه‌های هوشمند داشت و اظهار کرد: تاکنون 700 هزار شناسنامه هوشمند برای مردم استان کرمانشاه صادر شده است.

نظری ادامه داد: ماهانه بین هشت تا 9 هزار شناسنامه جدید تحویل مردم استان کرمانشاه می‌شود. معاون اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه ادامه داد: در تلاشیم با برنامه‌ریزی مناسب در زمانی کوتاه تمامی مردم استان کارت و شناسنامه هوشمند دریافت کنند.

وی با اشاره به فعالیت 50 دفتر پیشخوان شهری و روستایی در استان گفت: این دفاتر در 9 ماهه امسال 170 هزار کارت را تحویل هم‌استانی‌ها داده‌اند.

نظری در ادامه اشاره‌ای هم به ثبت وقایع حیاتی در زمان مناسب در استان داشت و اظهار کرد: در حال حاضر 99.8 درصد ولادتهای رخ داده در استان در زمان قانونی در مدت کمتر از 15 روز به ثبت می‌رسند.

نظری ادامه داد: در حال حاضر 99.1 درصد ولادتهای رخ داده در شهرستان کرمانشاه نیز در زمان قانونی ثبت می شوند. معاون اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه افزود: همچینین در حال حاضر 99.2 درصد از فوت‌های استان و 97 درصد فوتهای رخ داده در شهرستان کرمانشاه در مهلت قانونی 10 روزه به ثبت می‌رسند.