جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

چهار محصول کشاورزی در کرمانشاه دارای برند ارگانیک هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار محصول کشاورزی در کرمانشاه دارای برند ارگانیک هستند

مسوول انجمن ارگانیک استان کرمانشاه گفت: عسل، زعفران، عرقیات گره بان و میوه جاتی همچون انار، در استان کرمانشاه برند ارگانیک را اخذ کرده اند. 

سجاد سنجابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه هم اکنون اقدام های خوبی در حوزه ارگانیک در سطح استان در حال انجام است، افزود: انجمن ارگانیک کرمانشاه در کشور دارای برند و جایگاه شناخته شده ای است.

وی گفت: جدا از چهار محصولی که برند ارگانیک گرفته اند محصولاتی دیگر نظیر گردو در پاوه و اورامانات و نخود کرمانشاه به صورت ارگانیک تولید می شوند.

وی با بیان اینکه جلسات این انجمن در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار می شود، اظهار کرد: از سازمان جهاد کشاورزی استان تقاضا داریم برای برگزاری نشست و هم افزایی دوسویه با انجمن اقدام کند.

سنجابی از شرکت انجمن ارگانیک استان در نمایشگاه پارک گفت و گو تهران که در هفته گذشته برگزار شد به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت های این انجمن یاد کرد.

به گفته این مسوول، انجمن ارگانیک استان به صورت تقریبی دارای 90 نفر عضو است که برخی از این اعضا به دلیل نبود حمایت کافی، انگیزه خود را برای تداوم فعالیت از دست داده اند. استان کرمانشاه دارای 950 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ میوه است.